şükela:  tümü | bugün soru sor
 • elektrikli testereyle canlı modeller üzerinde seramik çalışma sanatının sergilendiği bir başyapıt.

  nihiheh.
 • uzun yıllardan sonra ilk kez izlendiginde sapik filminden büyük ölçüde etkilendiği gözlenen film. gerek soundtrack'in benzerliği, gerekse mrs. vorhees'in norman bates'in kadın kılığında bir türevi olması filan gibi ayrıntıları on onbeş yıl önce teenage halimle kaçırmışım.
 • filmde gencecik kevin bacon da yer almaktadır. filmde herkes ölmek için elinden geleni yapıyor, cem yılmazın dediği gibi nerde kıyı kuytu bi yer var hepsi oralarda takılıyorlar.

  --- spoiler ---
  katilin kevin bacon'a alttan ve boğazdan girdiği sahne mükemmeldi. ses efektleri insanı acaip geriyor. anne olayı akla sapığı getiriyor.
  --- spoiler ---
 • ayın ilk günü pazar gününe denk geliyor ise,o ayın 13ü de cumaya tekabül edecektir.
 • çocukluğumun ağzına sıçan film. ilkokul 1 veya 2 deyken, abimle arkadaşında izlemiştik, fidyo kasetlerinin en cafcaflı olduğu zamanlar. film keyfi yapacakmış adiler sözüm ona. asansöre bindirememişlerdi beni filmden sonra. sonra geceleri uykum kaçardı abim gelirdi yanıma, sonra çiş yapmaya gidemezdim. sonraa boş inşaatların yanından geçemiyodum falan filan. böle boktandı yani etkisi. o maskesine kolonya döküp yakmayı istiyodum çocukken. hala da istiyorum işte. sol framede görmez olaydım adını, maskesine lamalar tüküresice.
 • özellikle 10 dakikalık sevişme sahnesi ve jason'un ışınlanmayı icat etmiş olması ile, rahatlıkla 2009 mahsulü bir konulu porno/bilim kurgu olduğunu iddaa edebiliriz. evet.

  --- spoiler ---

  ha bir de belirtmem gerekirse, jason, muhteşem ok kullanıyor, muhteşem balta fırlatıyor falan. bir sonraki olimpiyatlara okçuluk dalında katılmalı bence.

  --- spoiler ---
 • vakti zamanında türkiye'de dağıtımcıların nedense atlamış olduğu, yani vizyona gelmeyen, ama ikinci bölümü sanki ilk bölümmüş gibi 13. cuma adıyla vizyona girmiş olan film. kulağa biraz karışık gibi gelebilir ama öyle: bizde yıllar evvel 13. cuma adıyla oynayan film aslında friday the 13th değil friday the 13th part 2'ydi, friday the 13th hiç vizyona girmemiş ama sonradan o da 13. cuma adıyla videoya çıkmıştı....
 • eğer "ch ch ch ah ah ah" ya da "kih kih kih ha ha ha" benzeri fısıltılar duyuyorsanız oralarda kalmamanız gerektiğini öğreten slasher korku filmi serisi. halloween kadar iyi bulmadım. öldürme şekli konusunda michael myers daha merhametli, daha kibar davranıyor, okşaya okşaya katlediyor hedefini ama bu serinin baş psikopatı jason tam bir ayı. hem zeka geriliği var hem de hödüğün teki. çok farklı stillerde cinayetler işliyor. baltayla surat dağıtmak mı dersin, bağırsak çıkarmak mı gayet geniş bir repertuarı var yani... bu yüzden myers tarafından katledilmeyi seçerdim hehehe.
 • bu kadar çok 13. cuma filmi olmasının sebebi de zaten ayın 13'üne denk gelen cumaların da çok olmasıdır.
 • bu arada jason'un dogum tarihi filmlerde anlatildigina gore june 13th 1946 imis...

  ps: sindi dikkat ettim de bugun ayin 13 ve cuma... entry'leri yazarken hic ama hic aklima gelmemisti...