şükela:  tümü | bugün soru sor
 • ünlü kült film friday the 13th'in devamı olan 1981 yapımı film. bir devam filmi olarak birincisinden daha başarılı. film daha önce olayların yaşandığı crystal lakein yanındaki kampta geçiyor. jason yine ortalığı kana buluyor. öldürme sahneleri hepsi süperdi.
  http://imdb.com/title/tt0082418/ den ayrıntılı bilgilere ulaşılabilir.

  --- spoiler ---
  baştaki kedili sahnede resmen sıçtım. kesin biri çıkıcak dememe ve beklememe rağmen hoplattı. jason'un yataktan çıkıp öldürdüğü sahne ise akla kırmızı başlıklı kızı getirtti.
  --- spoiler ---
 • yıllar önce başlığı açmışım, üstüne bir iki ekleme yapma ihtiyacı hissettim. kısmet bugüneymiş. bir devam filmine göre oldukça başarılı bir film. ilk filmin 5 yıl sonrasında geçiyor filmimiz. jason küçük çocukluktan çıkıp ilk defa kendini izleyiciyice gösteriyor. bir süre sadece ayaklarını görüyoruz ama o da yeter. neyse ki yönetmen bizleri kırmıyor ve sonunda jason'un eciş bücüş yüzünü de gösteriyor. yan kampa gelen bir takım enerjik yeniyetmenin jason tarafından katledilmesini izliyoruz. ha çıktı çıkıcak derken jason film boyunca adrenalin salgılatıyor.

  --- spoiler ---

  filmin sonunda ayakta kalan ilk filmdeki gibi yine bir kadın. özellikle herşeyin bittiğini düşünüp köpeğin gelmesiyle birlikte çalan huzur müziği eşliğinde camdan içeri dalan jason portresi için bile tekrar tekrar izlerim ben bu filmi.

  --- spoiler ---
 • 80'lerden bir *...

  babası olan friday the 13th'a göre daha iyi ve akıcıdır...

  ortak nokta yağmur arkadaş...

  --- spoiler ---

  ilk filmde adı geçen ve sadece bir hayalden öteye göremediğimiz jason'u bu filmde ayak seviyesinden başlamak üzere , kafaya hatta yüze kadar kademe kademe görürüz...

  ilk filmde olduğu gibi bir abla hayatta kalmayı başarır...

  --- spoiler ---

  dönem şartlarına göre kalitelidir...

  halloween abi michael'a göre jason dayı daha bir alt edilebilir ama kesinlikle jason daha hızlıdır...

  michael ağır takılır babalar...
 • ilk filme göre daha akıcıydı ve daha az sıkıyordu beni..
 • ch ch ch ch.... kih kih kih kih....
  bu nedir abi ya...
  ilginç olan.. adamın aniden çıkacağını biliyorsun fakat yine de bi hafiften tırsıyorsun..
  ilk filme göre daha başaralı o kesin..
  jason reis ölmedi kalbimizde yaşıyor...