şükela:  tümü | bugün
 • 19 mayis 1958’ de theodor heuss tarafindan kurulan bagimsiz alman politik vakfinin adidir. friedrich naumann vakfi, 1860-1919 yillari arasinda yasayan ve 1918’de berlin’de school for citizens’i fikrini ortaya atan liberal politikaci friedrich naumann adina kurulmustur. school for citizens’in amaci demokratik bir kultur gelistirebilmektir. yine ayni amacla friedrich naumann vakfi 1958’den beri bolgesel kuruluslar ve theodor heuss akademisi olarak calismalarini surdurmektedir. 1964 yilinda vakif uluslararasi platformda aktif olarak calismalarina baslamistir. bugun vakif 60 ulkede devlet ve sivil toplum orgutlerinin destegiyle faaliyet gostermektedir.
 • dünya üzerinde 80'den fazla ülkede faaliyet gösteren, barışalım, kardeş olalım, yurttaşlarımızın geleceğini aydınlık kılalım, doğal kaynakları koruyalım, küçükleri sevelim, büyükleri sayalım formatında hükümet dışı bir alman vakfıdır kendisi. türkiye'de 1991'den bu yana pek çok taşın altına elini sokmuş olan vakıf, tesk ile birlikte tesar'ı kurmuş, aesob ile bir olup yine aesob bünyesinde temel meslek eğitimi ile meslek gelişimi bölümü açılmasını sağlamış, antalya'nın elmalı ilçesinde bir ağaç kurutma merkezi (eakm) kurmuştur.

  bir süredir türkiye çevre vakfı ile birlikte bir çevre bilgi merkezi kurma çalışmalarını yürüten vakıf, bu merkez ile küçük ve orta ölçekli işletmelerin çevre duyarlılığını artırmayı amaçlamaktadır. ayrıca ülkedeki pek çok üniversitede türkiye ve ortadoğu ülkeleri arasındaki ekonomik ve siyasi etkileşim üzerine çeşitli konferanslar düzenleyen friedrich naumann vakfı kuşkondu sokak no:7/8 çankaya-ankara adresinde ikamet etmektedir.
 • fdp ile bilrikte calisan vakif. hayirli isler yaparlar evet ama bagimsiz olduklari yalandir.

  (bkz: #25607125)
 • türkiye'de finanse edecekleri daha zeki insanlar bulabilirler bence. şu nedir yani insan almanlığından utanır:
  hamburger devletin olsa
 • gerçek adı özgürlük için friedrich naumann vakfı olan (almanca: friedrich-naumann-stiftung für die freiheit) (kısaltma: fnf ya da fnst) alman vakfı. almanya merkezli bir sivil toplum örgütüdür. 1958 yılında federal almanya cumhuriyeti'nin ilk cumhurbaşkanı theodor heuss tarafından kurulmuştur. bireysel özgürlükler ve liberalizmi yaymak için tüm dünyada çalışmalar yapmaktadır. vakfın temel amaçları arasında özgürlük, liberal demokrasi, insan hakları, hukukun üstünlüğü, kuvvetler ayrılığı, piyasa ekonomisi, rekabet, mülkiyet hakları ve laiklik bulunmaktadır. vakfın türkiye'deki başlıca partnerleri arasında 3h hareketi, tesev, hrant dink vakfı, istanbul politikalar merkezi, liberal düşünce topluluğu ve rekabet derneği bulunmaktadır.

  kaynak: vikipedi

  web sitesi: http://fnst-turkey.org/tr/
 • 08.09.2017 cuma cezaevinde bulunan gazeteci ahmet şık, friedrich-naumann vakfı tarafından verilen raif bedevi cesur gazeteciler ödülü’ne layık görüldü. ödül töreni 11 ekim’de frankfurt’da düzenlenecek.
 • mevcut temsilcisi hans-georg fleck'in bir önceki temsilcilik yaptığı yer kudüs.

  yetiştirip yetiştirip en uzmanlarını yolluyorlar sağolsunlar ülkemize.

  şu alman vakıfları kadar cahil olduğumuz bir alan daha yoktur, yukarıda bir de "hayır işleri yapıyorlar" yazmışlar. bayılazaaam.
 • hayır işi filan mı, tabi nasıl baktığına göre de değişir ama, bir nevi almanya'nın dış istihbarat servisi gibidir.
  alman vakıflarının çoğu bu şekilde yaklaşır konuya. tarafsız filan oldukları çok şüpheli,
  basılı yayınlarda sipariş haberler yaptırır, işsiz kalmış gazetecilere kendi ekseninde yazılar yazdırır, son dönemde gelişen internet medyasında kendi gündemi için yayınlar yaptırır vs vs.
  soros'un açık toplum vakıfları ne kadar bağımsız ve hayır işi odaklıysa, bu vakıflar da en az o kadar hayır işi kuruluşlarıdır.

  özellikle alman vakıflarının ermeni tehciriyle ilgili negatif propaganda çalışmaları olur dönem dönem.
  kısacası konjonktüre göre yaptıkları manipülatif yayınlar farklılık gösterir ve benim çıkarımım, alman dış politikası ve istihbaratıyla gayet paralel gider bu yayınlar.

  (bkz: alman vakiflari)
 • (bkz: arı hareketi)