şükela:  tümü | bugün soru sor
  • son zamanlarda coupling in cnbce de gösterilmesi ile ortaya çıkan, sinir bozucu bir karmaşa silsilesi. bir çok kişi bana inatla coupling in daha süper olduğunu söylese de ben yılmayacağım ve friendsimi savunacağım...

(bkz: friends)
    (bkz: coupling)
  • googlefight'a göre;

friends
    (42 300 000 results)
    coupling
    (2 070 000 results)
  • adettendir diye veriyorum, (bkz: matrix mi dover dark city mi sorunsali)
  • her biri birbirinden güzel ve insana eğlenceli vakitler geçiren iki dizi için son derece anlamsız ve gereksiz olan karşılaştırma. her ne kadar friends bunca zamandır, tam 10 yıldır, ekranlarda yer alıp gayet stabil bir şekilde seyredilebilirliğini ve güldürme becerisini muhafaza etmiş olsa da coupling de daha birkaç bölümünde farklılığını ortaya koymaya başarmış ve hepimizin beğenisini kazanmasını kısa sürede başarmayı bilmiştir. ancak coupling'in joey'i olan jeff'in dizinin ilerleyen bölümlerinde yer almayacak olması da söz konusu dizi için gayet kabul edilebilir bir ön yargıyla eksi bir puan olacaktır.
  • "duydum ki sözlükte friends mi coupling mi diye bir tartışma başlamış, şunu söyleyebilirm ki ben bile evdeyken coupling izliyorum; zaten friends de bu dizi yüzünden bitti, son 3 sezondur ratinglerde büyük düşüş vardı..."
    jennifer aniston
  • şüphesiz ki jeff murdockkomiktir, hatta belki joey tribbianiden bile komiktir ama sırf bu yüzden coupling friends den iyi demek komiktir gereksizdir, saçmadır,yanlıştır. coupling friendsin 10. sezonundan komik olabilir ama şartlerı eşitlemek için friendsin ilk 3 sezonuyla karşılaştırılmalı ve sonuç görülmelidir.
  • kazanan: sitcom dunyasi/furyasi.

"what do you want ikea-boy? your shit-job back? your condo world*? watching sitcoms everyday? well fuck that!!!" - tyler durden
  • aradaki farki en guzel coupling us gostermistir: amerikalinin espri anlayisiyla ingilizinki arasinda daglar kadar fark vardir, biri digerine her zaman ters gelir. biri elmadir, oteki armut.
  • konserve kahkahaları olmadan izlense coupling'in kesin kazanağı dövüş.
  • friends in türkiyede digital platformdan yayınlanması ve yayıncı kurumun amerikaya paralel gitme saplantısı nedeniyle 8. sezondan başlanarak yayınlanması, buna karşın coupling in açık kanaldan derli tolu verilmesi nedeniyle coupling daha fazla bir hayran kitlesi toplamıştır. oysa ki friends coupling ten kat be kat üstündür espri yelpazesi de adına yakışır ölçüde couplin e kıyasla geniştir. zaten pek çok bakımdan coupling friendsten esinlenilerek yazılmıştır. yani bu tartışma bir şeyin aslı ile kopyasını kıyaslamaktan öteye geçmez.