şükela:  tümü | bugün
  • her cümlede bir gülme efekti, komiklikten uzak bayağı espriler, jennifer anniston harici kötü oyunculuklar, sinir bozucu sese sahip soundtrack birleşince ortaya balon bir dizi çıkıyor. tabi bir de eski bir dizi olunca, bizim izleyemeyen yeni nesille birlikte bu yıl iyice popüler oldu. artık herkes izliyor. sosyal medya etkiside var. o kadar komedi dizisi varken izlenmeyip herkesin bir anda friends izlemeye başlaması bunun bir göstergesi.

edit: aynen dostum cumali ceberciyiz biz. the office, my name is earl, seinfield, two and a half man falan izlemiyoruz zaten friends'e şey atıyoruz kafamızdan.
  • 25 sene önce başlayan bir dizi olarak birçok komedi dizinden daha başarılı olan, iki üç ayda bir canım sıkılınca rastgele bir bölümünü açıp izlediğim , birçok komedi dizisinin altyapısını oluşturan muhteşem bir dizi hakkında yapılan gereksiz bir yorum. n'apalım recep ivedik mi izleyelim?

edit: imla
  • jennifer aniston harici kotu oyunculuklardan sonrasini okumadim.
  • katıldığım önerme, 20 küsür yıl öncesi için muhteşem bir dizi olabilir; birçok dizi için ilham kaynağı olmuş da olabilir ama günümüz için demode.
  • hadi kalanına görüş, zevk vs. diyip geçicem de, o gülme efekti değil, live audience.
  • sonuna kadar içtenlikle katıldığım tespit. balon olan diğer pek çok şey gibi, bu dizi de gereksiz abartılıyor.
  • zavallılık ikonu friends'in dizi falan değil, sıkıcı geyikten ibaret zaman kaybı olması. oynadığı zaman da öyleydi. bugün için de öyle. maalesef.

edit: üzgünüm ama tanıdığım tüm friends izleyen arkadaşlar da hafif monoton tipler. maalesef.
  • katıldığım önerme. 3 sene önce arkadaşımın önerisiyle izlemeye başlamıştım. ilk bölümleri çok sürükleyiciydi, bu sahneden sonra çıkıcak galiba diye sürekli bir sonraki sahneyi iple çektim. ta ki recep ivedik'in kadroda olmayışını öğrenene kadar. sonrasını hiç izlemedim, imdb girip düşük puan verdim, hatta izlediğim dizi sitesine kötü yorum atıp dizi üyeliğimin silinmesini talep ettim. böyle balon dizilerle insanları kandırmayın bir daha lütfen.
  • balon demeyelim de demode diyelim. tıpkı casablanca falan gibi işte.
    dil öğrenmek için de gidip 20 sene önceki diziyi izlemek ne bileyim tuhaf biraz.