• şuan kapanmış durumda fakat zamanında 4 senemi yok etmiş olan, habersiz şekilde sadece puanı yüksek diye tercihlere yazdığım yeni açılacak bir lisede, fetonun dersanelerinden yönlendirilen öğrencilerle dolup taşmış olduğunu çok sonradan öğrendiğim rezil bir bok çukuruna düşmüştüm.

beden eğitimi dersi, gezi ücreti vs. gibi durumlar için para toplayan kızlar elden ele parayı almayı reddederdi. o seviyede yobaz bir bok çukurundan bahsediyorum.

zaten dönüp baktığımda, sadece 3-5 kişi vardı okulda fetoyla bağlantısı olmayan ve onlar da hasbelkader sonradan açılan kontenjanla yerleşmiş öğrencilerdi, ben dahil.

son ders saati bittiğinde okuldaki kızların nerdeyse tümü arka kapıdan çıkıp o taraftaki fetonun kız yurduna, erkek öğrencilerin nerdeyse tümü ön kapıdan çıkıp o taraftaki feto erkek yurduna giderdi.

heralde birçok defa ve farketmeksizin, yok cinsel eğitim konferansı, yok dershane tanıtımı, yok ücretsiz ygs-lys kursu, yok deneme sınavı diyerek bu yurtların başına atanan abiler ve ablaların* düzenlediği etkinlik ve kurduğu ortamlarda bulunmuş oldum. demek istediğim o ki bu gereksizlerde çok defa iletişim kurma durumunda kaldım ve bunlardan bazıları hayatımda ilk defa görmeme rağmen, ismimi, soyismimi. nerede okuduğumu, nerede oturduğumu ve babamın nereli olduğundan ne iş yaptığına kadar bilecek derece beni araştırmış korkunç insanlardı. neyse.

ben de giderek bu insanları ses tonlarından, konuşma akışlarından ve konuşurken sergiledikleri beden dillerinden ayırt edebilmeye başladım. artık gittiğim bir etkinlikte, eğer onlardan biri sunucu, ağırlayıcı, görevli, yönetici vb. gibi roller almışsa, ufak bir gözlemle kim olduklarını saptamak benim için çok kolay olmuştu. onlar yaklaşmadan mesafemi koymayı becerebilecek kıvama gelmiş ve buna özen göstermeye başlamıştım. zaten dikkat edildiğinde, sanki hepsine aynı program yüklenmiş ve sokaklara dağıtılmış gibilerdi.

neden bu kadar şeyi anlattığıma gelirsek... bu kanal ve kişiler hakkında en ufak bir bilgiye sahip olmadan tamamen önyargı ve en fazla 5 dakikalık kesitini izlediğim bir videolarındaki kişisel gözlemime dayalı fikrimi belirtmek için bunlardan bahsettim.
    yapacağım yorumun, kişilerin gerçek kimlikleriyle yakından uzaktan alakası olmayabilir zira bu yorum tamamen gözlerimlerime dayalı uydurmuş olduğum düşüncelerin derlemesi.

diyeceğim o ki: bu programın sunucusunda az önce bahsetmiş olduğum konuşma akışı, ton ve beden diline ait her şeyi buldum. gerçekten birisi görüntüyü kaldırıp sadece sesini dinletse ya da sesi kaldırıp görüntüyü izletse yine aynı fikirde olacağımı düşünecek kadar yakaladım bu bahsettiğim tınılardan. bu işin aslı nedir bilinmez fakat 5 dakika izlediğim video için neden yarım saattir entry girmek için yazdığıma sebep bulamadığımdan, diyeceklerimi sonlandırıyorum. esen kalın.

tanım: bir youtube kanalı.
  • videolarını ilgiyle izlediğim kanal.

çocuk gerçekten komik ama espri yaparken bile ciddi.
  • ico'su yarım saat kadar önce bitmiştir. elimdeki 15000 tane fdz ile toplamda 60000 usd'ye satacağım günü beklemedeyim.

yatırım tavsiyesi değildir.
  • oğuzhan uğur'un din anlayışı ( ifşa ) / kavga var - son ifşacı ( drama alert )

adlı videoları 10 bin like alırsa tosuncuk mehmet aydın'ı face time konuk alacak youtube kanalı
  • friendz 'in ico'su devam ederken bugün de android app'i (https://play.google.com/…?id=com.friendzapp.friendz) çıktı. daha borsaya girmeden çalışan bir ürünü var coinin. ico satışları da tam gaz gidiyor. airdroptan hala faydalanmayan varsa linkten üye olabilir: https://steward.friendz.io/go?r=mzg5mdi
  • boğa sezonu başlamaktayken hala ico'su ve airdropu devam eden ve main sale yarın son olan friendz'de 370m coin yakılacak, satılan 380m coinin 200m'i kilitli; her ay 1/12si açılacak %50 payı olan şirket, takım ve advisor coinleri 1 yıl kilitli kalacak, yani nisan 1 itibariyle ortalama 200m circulating supply olacak. sanırım ilk supply 1 milyarın üzerindeydi. bu supplyla coin değerinin 1 dolara ulaşması hatta geçmesi hiç zor olmayacaktır.

linkten üye olarak airdropa katılabilirsiniz. tüm soruları cevaplayarak puan kazanıyorsunuz ve puanlara göre kazanacağınız token sayısı belli oluyor. hem icosunun hem airdropunun çok kazançlı olacağını düşünüyorum, kaçırmayın. https://steward.friendz.io/go?r=mzg5mdi
  • oha lan. milleti referanslı linkle üye yapmak için söylelenen yalanların boku çıkmış.

hee 100 dolar veriyor hatta 100.000 dolar veriyor.

kimseyi üye yapmazsanız ekstradan 5$ civarı bir rakam veriyor. bu yalancı elemanın linkinden üye olmayın diye refsiz link veriyorum: https://steward.friendz.io/

buradan girin istiyorsanız üye olun. zaten buna yönelik sitemden bir dünya referans geldi 1-2 kişi eksik olsun.
  • kıbrıs gezimin muazzam geçmesine neden olan organizasyon ekibi. özellikle cumartesi akşamı cratos'da bulunan mad isimli mekanda verdikleri parti ile bana kıbrısın sadece kumar oynamak için gelinecek biyer olmadığını ispatladılar. bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar ve güzel çalışmalarının devamını dilerim.
  • hypeı yüksek, iş yapabilecek gibi görünen bir blockchain projesi. whiteliste katılmakta fayda var.
    pazarlama işindeki "word of mouth" denilen ağızdan ağıza pazarlama işini bir platforma taşıma hedefleri var arkadaşların.
    katılırken referansımı kullanırsanız ayrıca memnun olurum: friendz ico
  • friendz

erc20 altyapısını kullanan kullanan coin.01 mart da ico başlıyor.airdrop kapsamında telegram, twitter ve eth wallet kaydı sonrası 20 coin veriyor.
    hakkında kötü konuşana rastlamadım.
    kesinlikle değerlendirilmeli.

https://steward.friendz.io/go?r=mzawnje0
hesabın var mı? giriş yap