şükela:  tümü | bugün
 • norvec slasheri.
 • türkçeye şeytanın oteli olarak çevrilmiş. kayak yapan 2 çift, bir de saptan oluşan grubun sap olanının ayağını kırmasıyla terkedilmiş bir otele sığınmalarını konu ediyor. filmin en ilgi çekici yanı sarışın ingunn karakterinin bakire olmasıdır. başka da bir ilgi çekicilik yoktur.
 • şimdi böyle hani gençler toplasır bilmem nerdeki bi eve/partiye/kasabaya filan giderler kendilerini tek tek oldurtmek için ya da gidemezler yolda arabaları bozulur bi de üstüne hayy aksi şeytan telefonları çekmez bunların, ee napsınlar geceyi geçirecek bir ev/otel filan ararlar, olmadı kamp kurarlarda orda sırayla kesilip biçilirler. hıh işte bu fritt vilt dalgasıda o familyadan bir film. bu sefer bizim bu gençler kayak sevdalısı. ıssız bir dağ tepe buluyorlar kendilerine, ama talihsizlik bu ya en mal olanı daha ilk dakkalarda bacağını kırar mı yarar mı ne öyle birşey olur. capon yapıştırıcısıyla birleştirilebildiğine göre yarar diyelim.. neysee ne efenim bi tanesi snowboard olayından iptal oluyor işte.
  sonuçta bunlar yakınlarda terkedilmiş ayaklarında bir otel bulup, sevişme/sevişememe atraksiyonlarına dalarlar ve tabiki olaylar gelişir..boyle bir film işte bu, ben pek bir keyif alamadım. ne heyecan ne gerilim yok bir şey.. oyuncularda ayrı bir beceriksiz.. sevmedim.
 • (bkz: fritt vilt 2)
 • klasik slasher türünün klasik bir örneği olmasına rağmen, başarılı oyunculuk, başarılı kurgu ve ilginç bir sonla takdiri hakeden bir film.

  --- spoiler ---
  öncelikle lokasyon şahane filmde. otelin o karanlık ve tekinsiz havası her ne kadar başta çok klişe görünse de izleyici kesinlikle oyuncuların hislerini paylaşıyor. filmin genelde soluk tonlarda olması ve hollywood'un klasik görüntüsünden uzak olması da gerilimin izleyiciye yansıtılması konusunda kesinlikle yardımcı olmuş.

  oyunculuk kesinlikle üst düzeyde. sanırım avrupa sinemasının ürünü olan korku filmlerini, hollywood ürünlerinden ayıran da bu. inandırıcılık seviyesi çok yüksekti. ingunn karakterinin katil tarafından yaralandıktan sonra kaçmaya çalışması ve jannicke'nin yerdeki kanı gördüğünde yüzünde oluşan ifade kanımca muhteşemdi. bu açıdan her ne kadar başında klişe damgası vurulabilecek bir film olarak görünse de, oyunculuklar kesinlikle filmi bir adım öne taşıyor.

  ilginç bir sona sahip film. ancak bu kadar güzel işlenmiş ve absürd olmayan vahşet sahneleri üzerine biraz daha oturaklı bir son beklerdim açıkçası. iyi kız, kötü adamı şepşebelek öldürmese hoş olurdu.

  ayrıca filmin başlarında karakterlerin hayatından ne çok detaylı, ne de anlamsız kalacak bilgiler verilmesi hoştu kanımca. kurbanların da herhangi insanlar olduğunu fark etmek hoş oluyor açıkçası. mesela, jannicke'in eirik'in yanına taşınma konusunda ki kararsızlığı belki hiç anlam kazanmayacak ama bir izleyici olarak o bilgiyi aldıktan sonra altını eşeleme ya da filmin ilerleyen kısımlarında bir önem teşkil etmesini beklemedim. derin karakter tahlilleri yerine böyle yüzeysel ama tadında karakter bilgilerinin verilmesi hoş olmuş kanımca.

  sonuç olarak, kesinlikle slasher dünyasına yenilik getirmeyen ama izlendiği süre boyunca da çok sıkmayan, keyifli vakit geçirmeyi sağlayan bir film.
  --- spoiler ---
 • norveç filmi. bir şeyler eksik kalmış, belki bu kadar amerikan slasher'larını kopyalamaya kastıkları için. vasat bir film çıkmış ortaya.
 • ortalamanın azıcık üstünde, 2 adet de devamı çekilen norveç teen slasher filmi. amerikan klişelerinden uzak, karda kışta geçen, sonu tahmin edilebilir olsa da iyi bir hikayeye sahip. abartılı kanlı görüntüler ve saçma erotik sahneler yok. öte yandan bu filmin blood runs cold diye isveç versiyonu da mevcut. 7/10.
 • yer yer mantık hataları barındırsa da, bazı sahnelerin alelacele geçiştirildiğini düşünsem de başarılı bir film. bana o gerilimi yaşattı. zaten amaçta bu değil mi? üçlemeymiş. diğer ikisini de izleyeyim. nasıl devam etmiş merak ediyorum. sonuçta birinci film o kadar da ucu açık bir yerde bitmedi.

  --- spoiler ---
  son sahne dışında ölüm sahneleri çok basit ve kısa sürdü sanki. film içinde gereksiz sahnelerden kesilip bu sahnelere yoğunlaşılsa daha iyi olurmuş. bir de filmin başında abazan arkadaşın el esprisi de iyiydi.*

  --- spoiler ---
 • "alkollüyken slasher ftarzı korku filmleri izlenir" felsefemin bu geceki ayağında bu film var sayın seyirciler. güzel film. ama alkollüyken.

  filmdeki sarışın beybi ve mikal aşkım da bu filmi beğenmemde büyük rol oynadı, yalan yok.

  ağzını yüzünü yediğimin kuzeylilerinin burunları nasıl güzel öyle.