• --- spoiler ---

curiosity killed the cat, satisfaction brought him back.

--- spoiler ---

hastasıyım.
  • stephen king'in ustalik doneminin en guzel kitabi. yarattigi diger hicbir karaktere benzemeyen sandy dearborn'un muhtesem sozleri, kitabi iyiden iyiye edebilestiriyor. o da artik bilim kurguyu normal hayatin bir parcasi haline getiriyor. herkesin bir sure sonra kaniksadigi olaylar zinciri. kurguya ise soylenecek söz yok. bu kadar ustaca bir kurguyu ancak stephen king yapabilirdi.
  • ölüm arabası christine tadında yine eski model arabayla ilgili bir roman
  • hikayenin giriş kısmından sonra bir dereceye kadar herşeyin aslında tahmin edilebildiği , ama son 30-40 veya belki daha fazla sayfasıyla işte stephen king budur nidalarıyla az da olsa germiş kitabe...amma velakin sayın stephen amcamın yazarın notu olarak iliştirdiği son satırda kopmamak , yaw aman be sen de mi dememek elde değildir... (bkz: kitabın sonunu söylemek)
  • 1954 model bir buick roadmaster dır kitapta bahsi geçen arac ama kapaktaki arac 1954 model değildir
  • daha önce de belirtildiği gibi..
    stephen king'in en iyi romanıdır...
  • filme cekilen stephen king eserleri arasında yerini muhteşem bir yönetmenle almış roman.
    george a romero yönetmen koltuğuna oturacak bizleri koltuklarımızdan zıplatacak.
  • mucizelerin zamanla yaşamın bir parçası haline göstermesi güzel. mucize, tamam ama anlayamadığın bir mucizeyi neden hayatının orta yerine koyasın? veya koymayasın? ikisinin de cevabı var, mükemmel bir roman.
  • stephen king'in okuduğum en sıkıcı kitabı.
    tabii ki bu benim fikrim.
    stephen king'i okuma sebebim fantastik olaylarıdır. bu kitabın fantastik olan yanı oldukça durağan ilerledi.
    gerçi anlatıcı da "anlatıyorum ama arabada bir olay yok" diye belirtiyor.
    ancak diğer kısımları hayat, meslek, erkeklik, kadınlık, inanç vs. hakkında çok güzel tespitlerle dolu.
    stephen king araba ile tek başına florida'dan maine'e seyahat ederken pennsylvania'da bir benzincide durur. arka taraftaki tuvalete geçer, arka taraftaki nehre bakayım derken düşeyazar. buradan nehre düşseydim ve araba da tek başına kalsaydı ne olurdu diye bir fikir gelir aklına. sonra ilk yazımlarını yapar ve meşhur kazasını geçirir.
    kazada başına gelenlerin bir kısmı romandaki bir karakterin başına da gelir.
    bunları da kitabın sonundaki yazarın notunda belirtmiş.
    "o kadar uzun olmasa da olur" bir kitaptır.
  • king'in kitaplarına,kendi kitapları arasında kıyas yaparak 10 üzerinde puan verirsek bu kitap 6.5 ile ödüllendirilir.

hikaye son derece ilginç garip ve fantastiktir.

o polis karakolunda olup,hikayeyi birinci ağızdan dinleyip tüm o garipliklere ve gerilimlere ortak olmak isterdim...demek ki kitap bir şekilde beni etkilemeyi başarmış.
hesabın var mı? giriş yap