şükela:  tümü | bugün soru sor
 • çıkışının üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen hakkında sözlükte henüz hiçbir şey yazılmamış olan, şimdiden prog rock klasiklerinin arasında yer edinmiş, muhteşem wobbler albümü. bugün nasıl close to the edge, selling england by the pound gibi albümler yere göğe sığdırılamıyorsa, yirmi otuz sene sonra bu albüm için de benzer yorumlar yapılacak.
 • acaba bugün ne dinlesem diye düşündüğünüz zamanlarda bulaşmayın; sevmezsiniz. zaman ayırın, özen gösterin.

  prog seviyorsanız, nerede o eski camel'ın, yes'in, genesis'in yaptığı müzikler diyenlerdenseniz; işte burada wobbler hepmiz için yapmış hatta öyle bir yapmış ki hepsini harmanlamış sanki en sevdiklerimizi bir araya toplamış. çok iyi iş dinleyin, eşe dosta dinletin. arada kaynamasın, kaçmasın bu albüm.

  edit : imla
 • 20 30 yila bile kalmadan prog rock klasikleri arasına girmis olan albüm. progarchives'te 1979'dan beri gelmiş olan en iyi albüm olarak görünüyor. tüm zamanlar içindeyse bazı albümlerden "şimdilik" daha yüksek bir puan almışsa bile daha az kisi tarafından oylandığı için 15. sırada. lan yemişim daha az kişinin oylamasını. prog rock'in imdb'si sayılabilecek bir mecrada en üst sıradan kendine yer edinen bir albüm 2017 yılında çıkıyor saka gibi valla ama gerçek. değerini bilin değerini. bak ne diyorum: the wall'dan beri gelmiş olan en iyi albüm, 2017'de, evet...

  tracklisti'ni de yazalim hadi:

  1) from silence to somewhere "21:00"
  2) rendered in shades of green "2:05"
  3) fermented hours "10:10"
  4) foxlight "13:19" (böyle güzel bir sey olabilir mi ya, muhteşem, şahane)