şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 3-5 seneye kadar menzilciler devletle dünün fetullahçıları gibi birbirlerine düştüklerinde zamanında ranger oynayan bütün frp oyuncuları için devlete bilgi ve belge desteğinde bulunarak katkıda bulunacağım eylem.

  yaklaşık 10 senedir genelde dnd 3.5 settinginde dm olarak oyun oynatıyorum , elimde pek çok oyuncunun karakter kağıtları var, ne paladinler ne wizardlar ne rogue'lar geçti elimden ancak bu aralar özellikle ranger oynayanların kağıtlarını şeffaf poşete koyup kenara saklamak suretiyle hinlik yapıyorum.

  zira yarın bir gün ortalık birbirine girerse, eski dostlar birbirini satarsa * sırf içimdeki chaotic evil adamın keyfi yerine gelsin diye emniyet müdürlüğüne gidip elimde ingilizce türkçe sözlükle polis emmilere açıklama yapacağım.

  örnek diyalog:
  -anlat bakalım gardaş derding ne sening?
  -bakın sayın amirim, şöyle ki; bakın "r" harfiiiii... evet. range kelimesi.... range ne demekmiş amirim? "menzil". tamam şimdi teacher mesela teach yani öğrenme kökünden gelir, teacher da öğretmen, yani öğretici demek. range da "menzil", ranger ne demek o zaman amirim? devletimiz üstün aklıyla bu tür oyunları anında çözecektir amirim, tabi amirim, aman amirim, sepet amirim... devletimizin bölünmez bütünlüğünü koruyun canım amirim... evet amirim bugün hayatımdaki tek faşo günüm bırakın tadını çıkarayım amirim.

  sevgiler~
 • ranger'ı bilmem de, partinin yemeği bitince dost oldukları geyiğe staffla girişip fighter'ın gözyaşları ve "abi napıyorsunuz" iniltileri arasında şapur şupur yiyen, derisinden de kıyafet yapan iki druid arkadaşı alsalar itiraz etmem.