• fsp'nin en sağlam güç kaynakları serisi. 650, 750 ve 850 watt'lık üretilen bu güç kaynaklarından 850w olanını geçenlerde deneme fırsatını buldum. gerçekten kaliteyi hissedebiliyorsunuz. özellikle sessiz sedasız çalışması takdire şayan. kablo karmaşıklığını önleyen kablo sistemi de oldukça hoş. sonuç olarak ben beğendim açıkçası. piyasadaki benzerleri bu seriye selam dururlar. o derece yani.
  • iyidir hoştur ama problemleri de yok değildir.

750w versiyonunda belli bir süre fan takırtısı problemi yaşadım. fan açılınca trrraak diye bir ses duyuyorsunuz, fan sanki ızgaraya çarpıyor. google layınca aynı problemden şikayet edenler mevcut. zamanla düzeldi (yaklaşık bir 7-8 ayda). ikinci problemi de fanla alakalı.

trrlama problemi ile alaklı konu
    alakalı video

nvidia'nın yeni ekran kartlarında güç optimizasyonu had safhada. misal, kart potansiyelinin tamamına yakınını kullanırken birden oyunu durdurup menüye girerseniz birden gücü düşürüp kartı idle a alıyor. çok şahane özellik, hem elektrik tüketim hem sıcaklık için. fakat bu hydro g, sadece sıcaklığa değil akıma göre de fan açıyor. siz oyunun pause menüsünden çıkıp oyuna girince birden aragazı veren kamyoncu gibi çok yüksek sesli bir fan sesi duyuyorsunuz, sonra anında kesiliyor. çok sinir bozucu. bunu önlemek için witcher 3 gibi ikide bir haritaya baktığım ya da fast travel yaptığım oyunların nvidia profillerini optimal power yerine maximum power yaptım. bu sayede menüye girdiğinizde güç aniden kesilmiyor, 3d render yapan oyun motorunu açtığınızda ise neredeyse kaldığı yerden devam ediyor. bunun sonucunda da güç kaynağının fanı ara gazı vermek yerine stabil bir şekilde yavaş yavaş dönüyor.

ha ne oluyor, adamların geliştirdiği bütün güç yönetimini çöbe atıp bas gaza aşkım bas gaza demiş oluyorsunuz. premium ürün alıp böyle saçmalıklarla uğraşmamalı insan.

bunlar haricinde güzel alet. jonnyguru incelemesi şurada mesela.
hesabın var mı? giriş yap