şükela:  tümü | bugün
 • eylulun 14'unde cikacak olan muhtesem uzay gemisi yonetme simulasyonu. adama gun saydirir.*
 • star trek sever bunyelerin hastasi olabilecegi yonetim oyunu. gayet geminizin kalkanalri, yasam destek sistemi vb si ile birebir iglilenebiliyorsunuz ve hatta sistemlerin basina birilerini atayabiliyorsunuz... savas kisimlari da ayni star trekteki gibi geminin belli bir bolgesini hedefleyerek daha fazla ahsar verebiliyorsunuz. nefis.
 • 10k yatırım isteyip 200k alan kickstarter projesi ve pc oyunu.

  "a spaceship simulation real-time roguelike-like."

  eğlenceli.
 • 90larda bilgisayar oynadıysanız ve space opera seviyorsanız şu sıralar 10 dolara alabileceğiniz en iyi şey olabilir.

  oyuna basit bir gemiyle başlıyorsunuz. amacınız isyancılardan kaçarak federasyon donanmasını yok edebilecek bir geminin zayıf noktasını federasyon kumandanına ulaştırmak (genelde isyancıların tarafında olup the man'e karşı savaşırken bu sefer tersi bir konu işleniyor, ben iyilerden miyim, iyi ne onu sorgulatıyor).

  oyunu ilginç kılan şeylerin başında strateji kuramamak geliyor, kaynaklar çok kısıtlı, düşmanların taktikleri çok değişken. asla her düşmana karşı işe yarayabilecek bir gemi yapamıyorsun. kalkanları güçlendirsen, füzeyle gelenlere karşı savunmasızsın, silahları güçlendirip rakibin silahlarını etkisiz hale getirsen gemine ışınlananlar planlarını alt üst edebiliyor.

  bir başka ilginç nokta da hata affetmiyor olması. save edeyim, savaşı kaybedersem load ederim yok, ölümler permadeath. bir yerde verdiğin yanlış kararın 5-6 adım sonra 90% ihtimalle sonun olacağını kararı verir vermez anlıyorsun, ama oyun sana o 10% kurtulma şansını da veriyor. illa ki kurtarmaya çalışıyorsun.

  10 dolarınız, ve vaktiniz (ki vapurda tablet veya telefon yerine laptop çıkarmaya başladım) varsa düşünmeden alın.

  (not: gemiye ve mürettebata isim vererek başlamayın, kaybı üzüntü yaratıyor)
 • dün gece 4'te yatmama sebep olmuş olan oyun.

  çok güzel oldukça basit bir oyun. 3d grafikler, efektler seslendirme gibi şeyler yok, oldukça nostaljik 2d grafikleri ve nintendo hard seviyesinde zorluğu ile eğlenceli bir yapım olmuş.
 • (bkz: efsane)
 • son zamanlarda oynadığım, mb/eğlence oranı en yüksek oyunlardan biri. tek eksiği multiplayer ve open world (open space mi desek acaba) olmaması.

  oyunu bitirmekte zorlananlar için tavsiyem, oyun zor bir boss fight barındırdığından, geminin olabildiğince geliştirilmesi. bu da ancak her sektörde, rebel filosuna yakalanılmadan, sektörün olabildiğince gezilmesi ile sağlanıyor. yani doğrudan, en az hamleyle sektör çıkışına gitmeye çalışmak çoğunlukla hatalı bir taktik oluyor. hatta, normal sektörlerdeki nebula'lar takibi yavaşlattığından, bu nebulaları da değerlendirmek mantıklı bir hareket.

  boss fight için gerekli sistem upgradeleri: 4. seviye kalkanlar, 4. seviye motor, teleporter, ion silahı (tercihen ion blast mark ii), ion silahına ek olarak attack droid'leri veya yeterli herhangi bir silah.
  opsiyonel: cloaking device, defense droidleri.

  ion blast mark ii boss'un kalkanlarını tek başına indirmeye yetiyor. geriye kalan tek şey boss'a hasar verebilecek herhangi bir yöntem ve boss'un ölümcül saldırılarından kurtulabilmek. boss'un saldırılarından koruyabilecek en iyi yöntem de, savaş süresince boss'un silah sistemlerine (missile weapon'ından başlayarak) 2 kişiyi teleport edip, silah sistemlerini birer birer devre dışı bırakmak. bunlar olurken ölmemek için de opsiyonel olarak defense droidleri veya cloaking device kullanılabilir.
 • son zamanlarda uzay gemisi stratejisi çıkartmayan bütün oyun yapımcılarına kafam girsin oyunudur.

  grafikler falan bi ubibik, çok vinteyç havası var oyunun. ha zevkli mi? zor lan. ama zevkli evet.

  efsanevi müzikleri, nefis efektleri veya onun gibi şeyleri yok. ama işte customize edilebilen ve geliştirilebilen uzay gemisinde takılıyoruz.

  asla bir escape velocity değil. ama crew yönetimi falan hoş. grafiklerde güzel olsaymış çok güzel olacakmış.

  evet.
 • yakıtı ve droid'leri bitmiş sadece ion blaster'lı bir engi gemisiyle sonsuza kadar sürebilmektedir. bütün crew level atlıyor ama beyhude.