şükela:  tümü | bugün
 • şu anda şişli'de apex tıp merkezinde çalışan yrd.doçent psikiyatr.

  kendisine ulaşmam ve doktorum olmasına karar vermem; internette yaptığım araştırmalar sonrasında gerçekleşti.

  o yüzden kendisiyle ilgili hasta yorumlarını bakmak isterseniz bu sayfayı ziyaret etmelisiniz.

  belirttiğim linkte hakkında onca iyi yorum olmasına rağmen ekşide hakkında hiçbir şey yazılmaması enteresandır.

  ben de uzun uzun anlatamayacağım zaten. diğer doktorlara benzemeyen, işine ve hastalarına saygı duyduğu her halinden belli olan, hastalarına "siz" diye hitap etmeyi seçen, pek çok meslektaşını tanımış ve hepsinden nefret etmiş şahsıma kendini sevdirmeyi başarmış güzel insan.

  tavsiye edilir.
  ihtiyacınız olması durumunda gidilesidir.
 • kendisi fevkaladenin fevkinde bir doktordur. kuru kuru konuşmak yerine muhteşem filmler, kitaplar, tiyatrolar ve hatta okudukça anlamlanan şiirler tavsiye eder. bir dostu ziyarete gelmiş gibi dinler. çay kahve ikramı boldur. * tüm bunların ötesinde arkadaş olmak istenecek kadar tatlıdır. pozitiftir. saygılıdır. anlayışlı, dinamik, empati yeteneği yüks.. (anlata anlata bitiremedi)

  sonuç olarak gidiniz efem.
 • kendinizi tanimak istiyorsaniz, tanismaniz gerekir derim.
 • kendisi ile bundan 2.5 sene önce tanışma fırsatımız oldu. sıkıntılı bir süreç içinde iken (bir yandan uzmanlık sınavına çalışıp, diğer yandan boşanma sürecini düzgün yönetmek) gerek yaklaşımı, gerek önerdiği kitapları filmleri, gerekse de motive ederek içgörünüzü geliştirmeye yönelik tutumu ile bana büyük yardımı olan psikiyatri uzmanı hekim.

  eğer bazı konularda işin içinden çıkamıyorsanız ya da size dostça yaklaşan bir hekim görüşüne ihtiyaç duyuyorsanız kesinlikle tavsiye ederim.
 • aradan yıllar geçmesine rağmen hala arada hal hatır soran güzel insan.

  şifa dağıtan zihninin daha çok insana umut olması temennisi ile...

  https://m.facebook.com/fuatbeskardespsikoterapi/
  kendisi hakkında buradan bilgi toplayabilirsiniz...
 • atatürk'ün, "beni türk hekimlerine emanet ediniz" sözündeki "hekim" sözcüğüne karşılık gelen, duruşuyla, meslek ahlakıyla, yaptıklarıyla pek çok kişiye örnek olan psikiyatristtir. öyle ki, daha önceki tecrübeleriniz, sizi psikiyatristlerin soğuk insanlar olduğuna, seansların soluk renkli, kasvetli odalarda binbir ciddiyetle geçmesi gerektiğine, psikiyatristinizin seans boyunca en ufak bir tebessüm dahi etmeyeceğine inandırmıştır. daha sonra fuat bey'le tanışırsınız, sizi gerçek anlamda anlayan, sorunlarınızı benimseyerek size uygulayabileceğiniz çıkış yolları sunan bir psikiyatristin de var olabileceğinden haberdar olursunuz böylelikle. seanslar kaskatı geçmez, birlikte bolca gülersiniz, sadece seans boyunca attığınız kahkahalar dahi birkaç günlük serotonin ihtiyacınızı karşılamaya yeter de artar hatta *.

  onu meslektaşlarından ayıran bir diğer özelliği, çıkış yolunuzu sadece ilaçlar üzerine kurmaması, bununla beraber, size bakış açınızı geliştirecek, hayatınızda olup bitenlere farklı yorumlar getirmenizi sağlayacak bir sürü kapı açmasıdır. örneğin, her seans bitiminde size bir şiir/yazı verir, daha o şiiri/yazıyı okumaya başlar başlamaz tüyleriniz diken diken olur, sorunlarınız gözünüzde küçülmeye başlar. daha sonra önerdiği kitapları okursunuz, müzikleri dinlersiniz, bir de bakarsınız ki bir süre sonra önünüzdeki koca koca sorunlar artık o kadar da kocaman değil. en azından kendinize dışarıdan bakmanızı sağlamış, yaşadığınız şeylerin atlatılması hiç de zor olmayan, herkesin hayatı boyunca karşılaşabileceği şeyler olduğunun farkına vardırmıştır sizi.

  bir de değinmem gereken, en azından benim için oldukça önem arz eden başka bir nokta, kendisinden bilgi almak istediğiniz her konuda üşenmeden size o konuyu açıklayacak-anlatacak kadar mütevazi bir insan oluşudur. hatta öyle biridir ki, pratisyen halinizle karşılaştığınız psikiyatrik vakayı gün ortasında whatsapp'tan danıştığınızda dahi, hiçbir mecburiyeti olmamasına rağmen sizi en doğru tedavi konusunda bilgilendirir, "ne zaman isterseniz danışabilirsiniz" diye de ekler. hatta kendisinden öğrendikleriniz dahilinde, biraz da araştırarak, önerdiği kitapları, takviye tedavileri bazen siz de uygun tanılı hastanıza önerirsiniz, bir gün onun gibi bir psikiyatrist olma hayali kurmaktaysanız eğer, bu durum ayaklarınızı yerden keser, bulutlara çıkarır sizi *.

  kendisiyle alakalı tek kötü şey, namını duyan danışanlarının önünüzdeki bir iki aylık randevu takvimini doldurmuş olmasıdır. bu durum için de benden size küçük bir trick, boylam psikiyatri enstitüsü'nü arayıp - en son orada çalışmaktaydı- kendinizi yedek listeye yazdırıp, herhangi bir randevu saati boşalır boşalmaz gidebilirsiniz :)

  kendisine, beni erguvan kapısı ile tanıştırdığı için de ayrı bir teşekkür borçluyum ...
 • güzel yorumlar var fakat hocam bu nedir?

  https://www.youtube.com/watch?v=izkli6k2gge

  yani şaka mı yapıyor, yoksa ağır bir ironi mi var anlamadım.

  hesap makinesiyle çekilmiş, yarısı eeeööö diye geçen, 0.5 hızında konuşma ve boşa geçen dakikalar. hocam muayene böyle ise gülüşebiliriz :d