• anadolu üniversitesi’nin yeni rektörüdür.
  • 2021 yaz okulunu yüz yüze yapmakla kalmamış , covid pozitif öğrencilerin de sınava girmesine müsaade etmiştir.

tam daha kötüsü olamaz derken , yenisi geliyor . nasıl olur da ülkedeki insanlara daha kötüsünü gösterebiliriz şeklinde bir kafa takımı oldugunu düşünmeye başladım gerçekten.

kovidliler ayrı sınıflarda sınava girecek açıklamasına istinaden sayın rektöre sorularımız ;

1. kovid pozitif olan vakalar bu sınıflara ışınlanma yöntemi ile mi ulaşacaklardır ? zira kendileri toplu taşıma kullanamamaktadırlar .
    2. kovid pozitif olduğu halde herhangi bir test yaptırmayan kişilerin hes kodlarında yasak bulunmamakla birlikte , bu şahısların kovid olduğunu duruşlarından , bakışlarından mı anlayacak ilgililer.
    3. kovidlilerin sınava girdiği sınıfta bulunacak öğretmenler neye göre seçilecek ? gönüllülük esası olacak ise kendilerine bu ölüm görevi verilirken ne gibi garantiler verilecektir ?

sınav sonrası edit : sınavda herhangi bir kovid koruma durumu yoktu , tam aksine maske çıkartmak bile serbestti .
    gözlemciler sınıflara 1 saat öncesinden alınıp kapalı yerde 1 saat bekletildiler.
    sınıflarda sıra arasında gerekli boşluk yani mesafe mevcut değildi , camları acıp kapatmak istek üzerine gerçekleşti. yani kapatılmasını isteyenler oldugu gibi , açık tutulmasını istenler de vardı.

daha da enteresanı bu profesör doktor bey uzaktan eğitim öğrencilerin sınavını yüz yüze yapmasına rağmen avrupa programlarında sınavlar online oldu. bu demek oluyor ki türk insanının canı rektör beye göre avrupa insanının canından daha değersiz.

inanıyorum rektör bey daha da iyi görevlere gelecek neticede hiçbir başarı cezasız , hiçbir başarısızlık ödülsüz kalmaz bu ülkede.
  • t: şafak ertan çomaklı'nın 8 mayıs 2020 anadolu üni rektörünün istifası sonrası akp'li cb erdoğan'ın atadığı anadolu üniversitesi yeni rektörüdür.

(bkz: 24 haziran 2020 akp rektör atamaları)
  • 2020/301 numaralı cumhurbaşkanlığı kararıyla 23 haziran 2020 tarihinde belli bir geçmişi ve kültürü ile bünyesinde onlarca rektörlük görevi icra edebilecek akademisyeni olmasına rağmen anadolu üniversitesine rektör olarak atanan ibn haldun üniversitesi öğretim üyesi.

şafak ertan çomaklı fiyaskosu sonrası okul dışı atanan ikinci rektör. odtü, leeds ve nottingham üniversitelerinde sırasıyla lisans, yüksek lisans ve doktorasını yapmış, en azından öğrenim geçmişi düzgün. bakalım yine bir şafak ertan çomaklı sendromu mu yaşanacak yoksa olması gerektiği gibi rektörlük yapılabilecek mi?
  • kapi kulu.

huylu huyundan vazgecmez.

tosun gidince ne bekleniyordu ki?

gelen gideni aratir. bu hep boyle olmustur.
  • zamanında eco201 dersini aldığım, az önce ekşi sözlükte şu reklamı görünce şoke olduğum hocamdir. ne ara itü'den ayrıldı da ihü'ye geçti anlamadim... kendisi göbekli tıknaz profesör algısını yikanlardan olup özgeçmişine burdan ulaşılabilir.

ingilizce ders anlatımı gayet iyidir, konuya hakimiyeti zaten mükemmeldir.
  • daha geldiği ilk haftadan 100bin cimer şikayeti, 30 bin kdk şikayeti, onlarca idare davası ile ne kadar muhteşem bir rektör olacağını göstermiştir.

yani anlamıyorum. öğrencilerin emeklerini, yıllarını göz kırpmadan göreve gelir gelmez bir kalemde silmeye cüret etti. bu cüreti nasıl buldu? akademik çile çekmiş bir insan böyle kötü olabilir mi? vicdanı demez mi bu haktır, tanınan bir hak geri alınmaz insanlar mağdur olur?

konumuna hak eden insanlar herkese saygılı ve duyarlı olur. ben bunu göremedim. tam tersine öğrencilerin mağduriyetine kulak tıkıyor, vekiller, devlet görevlileri hayırlı olsun ziyaretinde -dakka bir gol bir- "öğrenci mağduriyeti" anlatıyor hem de göreve başlar başlamaz aldığı ilk karar yüzünden. böyle şanlı bir başlangıç herkese nasip olmaz.
    kendisini tebrik ediyoruz. iyi rektörlükler!

edit: gelen tepkiler üzerine karar açıklandıktan 3 iş günü sonra yaz okulu açmama kararından vazgeçtiler. öğrencilerin isteği üzerine acil gündem ile rektörümüz öğrencileri düşünmüş.

salı günü idare mahkemesine 10larca dava açıldı. normalde en kısa sürede yürütme durdurma kararı verilir ama 2 gün beklediler, "şimdi şehrimize yeni atanmış rektörün ilk kurul kararına bismillah gelir gelmez durdurma kararı vermeyelim" diye kesin bunlara bekletin dendi, yani hakkımız olan şeyi hukuk abasını görünce "lütufmuş" gibi sundular.
    zaten bir şekilde bu karar alınmak zorundaydı, yoksa mahkeme durduracaktı. rektör bey ve ekibi milletvekillerine, yetkili kişilere iptal kararları konusunda baya direndiler, üniversite personeli haklı olduğunu bildikleri öğrencilerin çilesini, öfkesini çekti içlerinden üzüle üzüle. bu unutulmayacak. ama herkes öğrenir, iyi bir yöneticilik dersi olmuştur kararı alanlar için.
  • korkunç hatalarla dolu bir sınav programlamasına imza atmıştır. bu insanların iş bilmezliği yüzünden binlerce öğrenci mağdur oluyor.
  • taraftardan başka kimsenin yüzüne bakmadığı eskişehirspor'a 1 milyon fidan - #ofidanlaryetisecek kampanyası için 1000 fidan bağışlayarak açık ara en çok bağış yapan kişi oldu. umarım eskişehir'e zor gününde sırtını dönen şehrin önde gelenlerinde ufacık bir mahçubiyet bırakır.
  • açıköğretim fakültesi bünyesinde uyguladığı keyfi kararlar ile milyonlarca öğrencinin emeğini, çalışma azmini ve diploma heyecanını yerle yeksan eden yaşam formu.

ibn haldun üniversitesi yaptığı kariyer hangi zihniyetin ürünü olduğunun en büyük göstergesi.

öğrencilerin müşteri olmadığının farkında değil sanıyorum. amacı nedir çıkıp kamuoyuna açıklasın.

ders tekrarları ile öğrenci sayısını ve gelirini artırmayı mı öngörüyor?
hesabın var mı? giriş yap