şükela:  tümü | bugün
 • lazutlar-1'i dinlemiştim ve çok sevmiştim. dün de konserine gitme fırsatı buldum babylon'da cidden kendimden geçtim, saksafonla gitarla türkü dinlemek, yeni lezzetler yakalamak isteyenlere muhteşem. mutlaka dinlenilsin.
 • öyle büyük bir sanatçıdır ki ismail türüt denen insanı bile dinlettirir.
 • öyle tiki insanlar gibi yazmak istemiyorum ama ç ve k arasındaki o'ları uzata uzata çok tatlı, çok iyi ve çok alçak gönüllü bir insan demek istiyorum kendisi için. hatta dedim gitti.

  konser sonrasında yanına gittiğimde, kolunu açıp sarıldığında "gerçi terledim epey, kusura bakma" demiştir. o senin sanatının ve emeğinin teri abicim. hep var olasın.
 • şaka gibi bişey. şimdi insanı aynı müzikle bir yandan gülümsetiyor (o sözler, o lazut sözler... of), bir yandan ağlatıyor (göç isimli melodiyi dinleyin de, ağlamayın), bir yandan düşüncelere garkediyor (fülüt fülüt, yok tulum, davul da durmuyor yahu, ulan şimdi demin azevel az geride keman vardı, ha gitar, yok kemençe, hayır klasik kemençe.... amaaaaaaan hepsi birden..). çoksesli olmanın yanında, çokhisli müzikler yapıyor. kulağını dolduruyor insanın, kalbinden taşırıyor. kulak-gönül dolgunluğu, doygunluğu yaşatıyor insana. memleketimde böyle bir insan doğmuş olduğu için kendimi çok şanslı hissediyorum. gordünüz mü, şanslı da hissettirdi.

  ha bir de el attığı bütün projeleri dinlenir kılması var. o apayrı bir konu. ismail türüte bile bayılıyorsunuz o düzenleyince. anadolu ateşi ile ateşleniyorsunuz...
 • adamın internet sitesi yok. o kadar uzak bu işlerden, paradan, ünden. arkadaşlarıyla içip şarkı, türkü söylemekte bulmuş mutluluğu huzuru belki de. ölüp gidince iyi adam olacaktır, büyük sanatçı olacaktır. şimdi mi? şimdi buralar dutluk. ama seni seven, senin sesinle sabahı eden bir insan var burda fuat abi.
 • lazutlar 3 albümündeki hamsiye parçasındaki mizahla kırıp geçiren lazz müzisyeni.

  ...
  hamsinin azmanına
  bizde derler balina
  köpekbalığı deriz
  suda havlayanına

  vuran hemsiye denir
  bizde çekiç balığı
  bıçak taşıyan hamsi
  olur kılıç balığı
  ...
 • gesi bağlarını çok güzel yorumlayan* müzisyen amca
 • karadeniz müziğinin en önemli temsilcisi özellikle trabzon yöresinden şarkılarda üzerine yok. cemal berberin kemençesiyle birleşince dinlediğim en muhteşem ezgileri yorumluyorlar. karadeniz müziğininin farklı bir dalını yapıyor bence. günümüzde kazım koyuncunun, gökhan birbenin ne bilim karmatenin bol tulum altyapılı lazca türküleri karadeniz müziği denillince ilk akla gelenler ama fuat saka abimiz onlardan çok farklı bir müzik icra ediyor. trabzon yaylalarında insanların horon oynadığı parçaları modern dünyaya kazandırıyor kendisi. bilmiyorum fuat saka olmasaydı eşoniyi, romanayı, torulu, ey gidi yalan dünyayı, kumbaramoyu duyabilirmiydik.
 • karlı kayın ormanı**nın bir de -ve mutlaka- kendisinden dinlenmesi gereken sanatçı, büyük insan. sessiz bir ortamda ya da kulaklığı takarak duymak lazım o şarkıda aslında olması gereken: "en acayip gücümüzdür kahramanlıktır yaşamak" dizelerini. tüyler diken diken olmalı.

  bir de "benim meskenim dağlardır"... bir de "kan çiçekleri"... aslında liste uzun ama bunlar bir başka. kendisi de bir başkadır zaten, yeri apayrıdır, iyi ki vardır.