şükela:  tümü | bugün
 • köy baskını ve makarios'un laneti adlı bir novellası ve bir öykü kitabı bulunan yazardır.
 • dolmabahçe bezmiâlem valide sultan camii müezzini, adam olanı biteni anlatmış bir de güzel yorum yapmış ki kapak niteliğinde okuyalım.

  --- spoiler ---

  salı günü haberleri okuyunca camiye uğrayıp gerçeği öğrenmek istedim.
  bunun üzerine çarşamba günü dolmabahçe bezmiâlem valide sultan camii'ne gittim.
  camiye vardığımda dışarıda korumalar vardı. içeriye girdim, caminin içinde avrupa birliği bakanı egemen bağış yetkililerden bilgi alıyordu. ben de yanlarına yaklaştım ve dinlemeye başladım. cami müezzini fuat yıldırım olayları yeniden yaşar gibi anlattı. ayrıca tümünün görsel kayıtlarını yapmış.
  cumartesi ve pazar akşamı dolmabahçe'de biriken göstericilere polis müdahale edince bir grup camiye sığınmak zorunda kalmış. ilk gün yeterli bir zaman bulunduğu için ayakkabıları çıkartarak camiye girmişler.

  ikinci gün müdahalenin şiddet dozu arttığı için göstericiler can havliyle ayakkabılarını çıkartmadan cami kapısının anahtarını kırarak içeri girmişler. müezzin fuat bey göstericileri sakinleştirmiş, yaralananlara camide tedavi imkânı tanımış. ne alkol alan ve ne de içen bir kişi görmemiş. polislerle konuşmuş ve ortalık sakinleşince göstericileri camiden sükûnetle çıkartmış. son cemaat mahfilindeki pencerede ezik bir bira kutusu kalmış. oraya nasıl bırakıldığını görmemiş. olay özetle böyle gelişmiş.

  bu olayı tarihi bir kırılma anı olarak niteleyen gündüz yazısına, “müezzin fuat yıldırım davranışının bu ülkeyi nasıl bir tehlikeden kurtardığının farkında değil. bunu tahrik yöntemi olarak kullanmaya kalkanların da ülkeyi nasıl bir tehlikenin eşiğine getirdiklerinin” şeklinde devam etti.

  gündüz son olarak ise, “gelinen noktayı iyi analiz edip değerlendiremezsek kaybeden biz olacağız. kendimizi yenileyebilmek için çevremizde bizi kuşatan duvarları yıkıp olan biteni anlamalıyız” ifadelerini kullandı.

  --- spoiler ---

  http://t24.com.tr/…arini-acikliga-kavusturdu/231614
 • yıllık izne çıkarılan dolmabahçe cami'nin değerli müezzini. doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış, memlekete dürüst insan yaramıyor. fuat yıldırım, "burası allah’ın evi ve kapısı herkese açık" demişti.

  http://www.bianet.org/…-caminin-muezzinine-inceleme

  (bkz: cami müezzini yıllık izne çıkarıldı)
 • arkadaş sonra küfür etmeyin diyorlar.
  bu adama yapılanı nasıl küfür etmeden anlatabiliriz ki?
  hukuki yoldan hiç bir şekilde müdahele edemeyiz, tayyip efendi hepsini avucuna almış durumda. bu durumda yapılacak tek şey kalıyor.

  sizin uyguladığınız bu yalan dolan üzerine kurulu düzeninizin, faşistliğinizin ta amına sokiim.

  tanım olsun: doğru söylediği için, kendini multi müslüman olarak gösteren bir başbakanın zulmüne uğramış din adamıdır.
 • sahip çıkılması gereken allah kulu!

  biz uzaktayız belki ama çarşının en azından arada uğrayıp hal hatır sorması gereken insan evladı. bildiğinden şaşmaz umarım, tanrı korkusu düzen korkusundan ağır basar...
 • kendisine "imamsan safını doğru seçmelisin" ayarı çekilmiş. haklının değil güçlünün yanında olması gerektiği vurgulanmış.
 • ideolojik taraf tutmadan insanlığını yaparak gelişen olayları dürüstçe anlatmış, ancak bu dili bilmeyen bir takım organizmalar tarafından hükmü verilen gizli halk kahramanıdır. bu günlerden sonra bu ismi unutacak olanlar utansın. takipçisiyiz.

  edit: ayrıca kendisinin -şu an bulamadığım- verdiği bir röportajda; "bir insan hayatı onbinlerce ağaca bedeldir" diyerek ılımlı bir şekilde tavrını belirtmiştir aslında. şu adam kadar ılık olunsa bir sorun çıkmayacak işte ama, too many dicks on the dance floor.
 • eğer ki, gördüğünü anlatmamış olsaydı ya da orada olmasaydı en basitinden , bu çıkan haberler ayyuka varırdı da daha nerelere çekilirdi kim bilir. kendisi hayır duası almıştır.
 • gözümde halifedir.
 • eylemlerin en önemli adamlarından biri olmuştur. helal olsun dediğim kişidir..