şükela:  tümü | bugün
  • smmm staj başlangıç sınavı ve smmm yeterlilik sınavı üzerine online eğitim veren e-öğrenim platformu.

dershanenin iki bin küsür kayıt ücreti istemesi üzerine daha düşük maliyetli alternatif arayışına girerek bulduğum bir sitedir. üye olma aşamasında sitenin kalitesi hakkında internette yeterli bilgi bulamamıştım benim gibi siteyi araştıran smmm adaylarına gördüklerimi ileteyim istedim.

1- muhasebe derslerini (maliyet, finansal analiz, muhasebe denetim vs.) sitenin isminden de anlaşılacağı üzere fuat sancar hoca anlatıyor ve anlatım tarzı üniversite hayatınızda gördüğünüz klasik anlatım tarzından fersah fersah uzak. kesinlikle kaliteli bir hoca. zaten youtube da videoları mevcut merak edenler bakabilir

2- hukuk derslerini elife hoca anlatıyor beni açıkcası pek sarmadı biraz hızlı konuşuyor ama chat ortamında yazılanlardan gördüğüm diğer öğrenciler memnun (yani sıkıntı bende olabilir ) hoşuma giden yanı ise muhasebe işleyişi ile kanundaki farkları güzel yakalıyor.

3- iktisat derslerini anlatan hoca çılgın, aralarda ankara havası falan çalıyor ben canlı değil kayıttan izlediğim için genelde o kısımlar kesilmiş oluyor gerçi ama beğendim. ders anlatımı kaliteli

4- ve son olarak kayıttan mı yoksa canlı ders mi konusu açıkcası ben yine maliyetli olması için (100 tl fark var) kayıttan izlemeyi seçtim canlı işlenen dersler ertesi gün ekrana düşüyor benim aklıma takılanları da canlı izleyen öğrenciler zaten sormuş oluyorlar. :)

özet: tavsiye edilir

edit: site adresini de ekleyelim fuathoca.net
  • smmm sınavları için aradığım geç bulduğum kurtarıcım. günde 6 saat izleyerek sınavı kazanacağım kaynaktır.
    edit:1 ay hazırlanarak an itibariyle 60,44 aldım
  • fuat hoca bağıra bağıra o dersi aklınıza sokuyor.
    sizin dışında bütün mahalle öğreniyor muhasebeyi.

bilgisayarımın hopörleri bozuldu. tamir bakım ücreti isteyeceğim. para iadesi yada.
  • elit eğitim in smmm yeterlilik maliyet cd sini almıştım bir de tavsiye diye yazdım silicem şimdi onu pişmanım. 90 ile 10 u hesap makinasında toplayarak saskinlikla konuyu unutmaniza sebep olabiliyor. neyse o sinirle onların anlatamadığı konuları nerde bulurum derken fuat hoca yi keşfettim . kesinlikle bu işi çözmüş adam. zorla öğretiyor resmen. dinleyip de anlamamaya imkan yok.
  • sınavda derece yapan arkadaşımın önerdiği, gerçekten mükemmel bir sitedir.

fuat hoca gerçekten bu işi biliyor. bir kere, yıllarca muhasebeden nefret eden, daha aktif pasif hesaplarının çalışma mantığını bile bilmeyen bana bile muhasebeyi sevdirmiştir. bazen sürekli tekrar yapması baysa da aklınıza sokuyor. bağırıyor, taklit yapıyor, şarkı söylüyor. videoları izlerken beynim sulanmadığı için ara bile vermiyorum bazen ard arda izliyorum.

görselliğe va basitliğe çok önem veririm. ve bu konuda da site bana göre başarılı. platform sayfası sade ve şık. leş bir internet sitesi olsaydı girmek istemezdi insan. siteye yüklediği kaynaklar yeterli gayet. sorular da yüklemiş. ama yeterli değil. ayrıca tek tek sorulara girip videolarını izlemek vakit kaybı gibi geliyor bana. smmm soru bankası veya numerus alınabilir. ''ben geldim'' uygulaması hala hayata geçmemiş. eğer geçerse devrim olacak bu sektörde. diğer dersler ve hocalar hakkında bir yorum yapamayacagım şu an. en büyük sıkıntım muhasebe olduğu için açıkcası 350 lirayı muhasebe için verdim ben. iktisat, maliye ,hukuk dersleri yanında bonus oldu.

1s3m uygulamasını da indirdim. çay sigara yaparken açıp soru çözüyorum.

fuat hoca'yı geç tanıdım. ama en az (bkz: ramazan yetgin) kadar değerli bir adamdır benim için. keşke 3 aylık değil de 1 yıllık yapasydı üyeliği.
  • öncelikle; (bkz: 40 yıllık öğrenciyim böyle hoca görmedim)

fuat hoca'nın ders anlatımı tek kelimeyle efsane. ders boyunca bu adam sadece geyik yapıyor yahu diyorsunuz, ta ki soru çözene kadar. hele geçmiş sınav sorularını çözdüğü zaman kafayı yiyorsunuz bu soru bu kadar kolay mıymış diye. alan dersinde sorulan 100 sorunun 64 sorusu fuat hoca'nın canlı ve kayıttan anlattığı derslerden gelmekte. teoride sadece fuat hoca'nın derslerinden geçmek mümkün olsa da pratikte hukuk ve diğer derslerden 15 net yapmak gerekiyor. hukuk derslerine giren çok afedersiniz ali kemal hoca güzel ders anlatıyor, atlardan vakit buldukça tabi*

ayrıca mezunu olduğum beyoğlu ticaret meslek lisesini benden bir yıl önce bitiren fuat hoca, hem kariyer hem de medeni durum açısından şahsıma dünya turu atarak yaşama sevincimin ümüğünü sıkmıştır. 3 yıl sonra yeterlilikte görüşmek üzere. 780'e kavuşma hayaliyle yaşayan mıstık'tan saygılar hocam :)
  • bilal' e anlatır gibi ders anlatan fuat hoca' nın platformu. adam işini hakkıyla yapıyor. karşısında canlı kanlı bir öğrenci topluluğu yok, dersi dinleyen çoğu kişi bir işte çalıştığı için yorgun argın ders dinlemeye çalıştığının farkında olduğu için adam nerelerde kopma alacağını az çok iyi anlıyor. tam elim telefona gidiyor bir bağırma sesi: " dikkaaaaattt. " ya da " 40 yıllık romalıyım... " gibisinden ortalığı inletiyor zalım.

bir canlı ders alanlar var (ki evlerden ırak, yani aklı başında olan o chat denen konuşmaların mallığına sessiz kalamaz) bir de kayıttan ders alanlar. kayıttan ders alanların ders videoları bir sonraki gün sisteme yükleniyor. canlı ders alanlardan biri garibim yırtınıyor artık, kopyala yapıştır yapa yapa harap oldu, hocam ne zaman soru bankası yüklenecek bir ay oldu yazıyor, fuat hoca görmüyor veya görmezden geliyor, cengaver de yapıştırıp duruyor sesini duyurmak için. biri sorularda hata var mail attık cevap vermiyorsunuz diye sesini duyurmaya çalışıyor, diğer dangalakların salakça esprileri yüzünden kaynıyor. üstüne bir de " soru bankası yüklense sanki çözecekler yeaa " yazan yavşakoğlu yavşaklar var. soru bankaları veya herhangi bir başka nedenden dolayı hocaya sitem edenler oluyor, her sınıfta olan kauçuk ağızlı biri çıkıp " hocam siz onlara bakmayın. hocanın morali bozuluyor. " demeler...
    susar mısın gerizekalı kız ağlıyor şu an
    her dersin başında memleketlerini ısrarla yazan hemşerici g.t laleleri sayesinde dersin 5 dakikası türkiye iller haritası saymakla geçiyor. fuat da ayıp olmasın diye sayıyor.

fuat hocamız ders materyalleri hakkında söylediklerini yerine getirmekte geç kalıyor. bu 03.03.2018 sınavı hazırlık dönemine mi denk geldi, yoksa daha önce de böyle miydi bilmiyorum. soru bankası ve derste çözülen videoların 1 er dakikalık videolar halinde yükleyeceğini söyledi, sınava 3 hafta kaldı ortada finansal analiz çözümleri yok, ilk aldığımız ders finansal muhasebe ki dersleri yılbaşından önce bitti, 1 ay geçmesine rağmen tüm soruların çözümleri yok. üzerinden zaman geçtikçe ve diğer ders takipleriyle cebelleştikçe unutuluyor. videoların geç yüklenmesinin sistemsel sorun olduğu söyleniyor. bunu da ön görmek kendisinin veya ekibinin işi tabi ama ihale onlarda kalmıyor.

soru bankaları da sisteme geç yüklendi. her hafta bu hafta sonu yüklenecek diye diye 1 ay salladı.

ben geldim uygulaması denen ders konularına göre soru hazırlamanıza yarayan bir uygulama var platform üzerinde. ilk ders finansal muhasebe, ilk konu hazır değerler - kasa, en az 5 soru hatalı çıktı. mail gönderdim geç de olsa (15 gün sonra diye hatırlıyorum) geri dönüş yapıldı ve düzeltildi. hala en basit konu olan kasa sorularını emin olamadan yapıyorum.

eksiklikleri ders materyalleri üzerine. ama fuat hoca' nın ders anlatış biçimi ve örneklerle akılda kalmasını sağlaması on numara. ilerleyen zamanlarda düşündüklerini zamanında uygularsa daha çok başarılı olur kanaatindeyim.