şükela:  tümü | bugün soru sor
 • shuffle olmuş playlistte bir anda çıktığında insana "ananın amı!" dedirten metalika şarkısı.
 • metallica'nın istem dışı headbang yaptıran şarkısı.
 • nakaratındaki davullar gasolin pompalayan bir makina gibidir.
 • electronic arts' ın acilen need for speed serisinin resmi açılış müziği olarak bundan sonraki oyunlarında kullanması gereken parça hatta menü müziği olarak da çalsın. tamam hiphoptı, rapti, r&b di bunlara da eyvallah ama bu parça herşeyi özetliyor. hatta metallica bunun için animasyon şeklinde "özel" bir klip bile yaptırabilir nfs' ye özel. ben ea games' in yerinde olsam daha klibi çekilmeden o zaman parçaya atlardım. bence ea games' in bu tip rock parçalarını takip ediyor olması gerekir heleki metallica. ulan adam yapmış bir albüm, ver birtane programcına oyunu hazırlarken dinlesin sonra " hasss... ulan bu tam bize göre diyip, satınalma, halkla ilişkiler her ne ise metallicanın yolunu tutacak, imzayı atacaklar. jamesim ulrichim bu parçayı sizden istiyoruz diyecekler. çekecekleri özel klipte de grup üyeleri arabaları kullanacak, gaza basacak, pati çekecek, takla atacak, yan dönecek enstrüman çalmayacaklar. sonra bu klibi koy intro' ya bak millet nasıl gaza geliyor (fuel yani ;-) bundan daha iyi açılış şarkısımı bulacaklar oyunla ilgili? bunca yıldır akılları neredeydi acaba. zararın neresinden dönülürse kardır.
 • metallica'nın en rororo eseri olması dışında (yukarıda yazanları okudum ve kabul ediyorum) bir içten yanmalı motor hakkında yazılmış en dokunaklı, en destansı parçadır aynı zamanda. fuyl iz pamping encins hey yavrum hey.
 • "röaaaaaaaah!" başlangıcı ve aynı tempodaki bitişiyle dinlediğinizde bütün moral bozukluklarınızı tek tek tamir edip sonra da üzerlerine benzin dökerek cayır cayır yakan metallica şarkısıdır.
 • girisini native speakerlarin bile anlamakta zorluk cektigi das gibi metallica saheseri. gordugum tahminlerin arasinda en komigi:

  gimme? two
  gimme five
  gimme double genocide

  ki beraberinde soyle bir aciklamayla gelmekte: "i have always heard it this way, even when playing hot wheels turbo racing on the ps1 at age 5. extreme shit by the way." *

  bunun yaninda gavur milletinin espri anlayisini da tetikler tabii bu anlasilmazlik durumu. soyle ki:

  gimme food
  gimme beer
  gimme a girl? with a good rear
  --------------------------------------------
  gimme fuel!
  gimme fire!
  gimme grandma's apple pie!?
  --------------------------------------------
  benim favorim ise:

  gimme fuel
  gimme fire
  justin bieber's gonna die!!!
 • benzin... (bkz: hadi be)
 • latince "şömine" anlamına gelen "focus" kelimesinden, ortaçağ latincesinde hukuk terimi olan ve "ateş yakmak için malzeme talep etme hakkı" anlamına gelen "focalia" türemiş, eski fransızcaya "odun ateşi" anlamındaki "feuaile" olarak geçmiş ve fuel de buradan türemiştir.
 • "swallow future spit out hope" gibi üzerine kompozisyonlar yazılası bir lyric satırını bünyesinde barındıran gazlı metallica eseri.