• ham petrolün damıtılmasıyla elde edilen yakıt; uçaklarda kullanılması benim için uygundur.
  • river raid oynarken "benzin al olm" diye birbirimize seslenmemize, hatta "nie almadın lan batlattın uçaa" diye birbirimize kata çizmemize neden olan yakıt kutusu. acemiler içinden ööle motor gibi geçerler, işi bilenler içinden daha yavaş geçer, daha çok yakıt alırlar...
  • "fuyloyl" diye telaffuz edilmesi nedeniyle kullanımı sırasında belli bi artislik gerektirirken, kullanan adama da "kırıtma lan kodoş" diyerek kin beslememizi sağlar, yalnız başınayken ayna karşısında kullanmak ruh ferahlığı verir, iç açar.
  • kalorifer yakıtı olarak ta kullanılan petrol ürünü
  • kalorifer yakıtı olarak kullanılan petrol ürünü.
    tarihinde, mihrak'la ilgili çeşitli şeyler bulunabilir???
  • gemilerde, ortalama 70-80 santigratda ısıtılıp, booster ünitesinde inceltilerek kullanılan yakıt türü.
  • 12(oniki) senelik dostummuş, sözlük semalarına tekrardan hoşgelmiş. takip etmeyen de pişman olurmuş.
  • benzin ve naftadan ağırdır.

70 lerden sonra dizelin pahalanmasının ardından denizcilik sektöründe önemli yer almıştır. dizel oil ile çalışan makinelerden çoğunlukla fuel oil ile çalışan makinelere geçilmiştir. gemilerde manevrada dizel oil açık seyirlerde fuel oil kullanılır. bunun nedeni dizel oil'in temas yüzeyinin fazla olup manevradaki devir değişikliklerine çabuk ve güvenli cevap verebilmesidir.
  • ilkokul'da ismini durtsen hatirlamayacagim bir derste adini duydugum sempatik yakit. o yasta bir cocugun bununla ne isi olur, neden ogretilir hic bilemedim. daha ilmi bilgi yok muydu efendim? napicam ben bununla. gereksiz yerine ilginc bilgiler yok muydu mufredata koyaydiniz da entellektuel ortamlarda anlataydik.
  • bi ara bizim evin ısınma sistemini besleyen yakıttı kendisi. ne kadar zenginmişsek artık (!)
    iki kriz sonrası kömüre döndü sistem. çok şükür bu aralar doğalgazdayız, akp döneminde olmuştur (!)
hesabın var mı? giriş yap