şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: http://www.delaguarda.com/)

  not: aramaya inandım
 • de la guarda! olayini yapan ekibin yeni gosterisi. muzik, su, dans ve akrobasi ile orulu bir performance art olayi.
  yaninizda semsiye getirmeniz tavsiye edenler olsa da eger program bittikten sonra dj uzerinize su sikarken pistin ortasinda dans etmeye niyetiniz yoksa cok da zorunlu degil.

  -spoiler-

  bir bolumunde t-shirt giymis kizlarin tepenizdeki su dolu seffaf ortamda kendilerini yerden yere atmalari sirasainda olay nerdeyse bir wet t-shirt contest' e donusuyor.

  -spoiler-
 • canlı olarak izlemeden, sonlanmasını istemediğim gösteri topluluğu. tiyatronun, dansın, müziğin, ışığın, akrobasinin dahil olduğu disiplinlerarası bir olay. kaç tane gösteri yaptılar bilemiyorum lakin benim izlediğim son olarak ortaya çıkardıkları deneysel gösterinin başında bir koşan adam sahnesi vardır ki, ekrandan izlerken bile kifayetsiz kalırsınız. orada o gösteride olmak için can atarsınız. seyirciyle olan dinamik yakınlık ve gösteriye onları dahil etmek, zaten başlı başına bir etki iken, su dolu poşetin tepeden izleyenlerin üzerine inmesi, koşan adamın camları kırarak havada yaptığı hareketler ve bunun içine çok güzel yerleştirilmiş tiyatral hava tek kelimeyle olağanüstü. takipteyim kendilerini, türkiye'ye geleceklerini düşünmüyorum lakin ben gidebilirim.

  kısa bir tanıtım videosu
 • geçtiğimiz hafta arjantin'li bir arkadaşın vesilesiyle öğrendiğim, arjantin menşei performans art grubu.

  son gösterilerinin adı wayra. wayra quechua dilinde (bkz: keçuva) rüzgar anlamına gelmekteymiş.

  wayra'yı şuradan full hd izleyebilirsiniz. mutlaka izleyiniz.
 • 100$ nyc gosterileri 75$ dolar deyince london lu bir arkadasin gaziyla gittim inanilmaz muhtesem show klasik broadway showlarindan farkli sahne ustunde ucan insanlar danscilar kafanizin ustune kurulmus havuzada yuzenler ve ayaktasiniz tabi duvarlarda dans edenler

  tek kelime muhtesem show

  https://www.youtube.com/watch?v=yyuvu0q3wnk

  en sonunda sahneden tepenize inecek yagmur a da hazir olun tabiumarim turkiye ye ugrarlar ama masraf yuksek bir show ekipman falan saglam gelseler bilet 300 ytl falan olmaliki anca kurtarsin bence oyle bir ihtimal yok
  cem yilmaz abi el atarsa bilemem tabi
 • 1 saat kadar sürmesiyle tadı damakta kalan, sadece izlemeyip içinde yaşadığınız bir gösteri.

  new york'taysanız gidiniz, izleyiniz efendim.
 • new york ta 25$ a denk getirip gittigim bi daha denk gelse bi daha gidecegim showdur.
 • new yorkta 25$, maslakta 250 tl olan gösteri. bugün debede bir arkadaşın yazısı vardı yurtdışında alım gücü diye, bu da güzel bir örnek olurdu.

  madem bu kadar ünlü gidip görelim bakalım. kasımdan sonra editleriz entryi.
 • 20 kasım 2016'da istanbul volkswagen arena'da izlemeyi düşündüğüm gösteri.

  anlatıldığı kadar etkileyici olup olmadığını edit ile belirtirim.