şükela:  tümü | bugün
 • güzel bir kitaplığı, güzel bir kedisi, güzel mobilyaları ve de güzel bir evi olan güzel bir kızın, güzel kitaplardan güzel alıntılar yapıp çektiği güzel fotoğraflar eşliğinde bir güzel paylaştığı güzel bir instagram hesabı.

  hayır kızla bir alakam da yok, neden bu kadar güzelledim ben de bilmiyorum sözlük...
  şurdan
 • kendisini çok uzun yıllardır takip ettiğim instagram kullanıcısı. instagram kullanıcısı dediğime bakmayın kendisi şu sıralar masa dergisinin editörlüğünü yapıyor, hatta bu sayı ilk editörlük yaptığı sayıydı dergide yanılmıyorsam (mart 2018). fakat benim için başarılı bir okur olsa da, başarılı bir yazar olma noktasına henüz geçmemiş kişidir. çünkü kitaplara dair muazzam fotoğraflar çekip, çok güzel alıntılar paylaşıp bir de hayvan sevgisini de eklediği o başarılı instagram hesabı sonrası yazdığı yazılar bende hayal kırıklığı oluşturdu, çünkü beklentim çok büyüktü. sanırım hakkında yazmak istediği her şeye dair o kadar çok okudu ki, yazarken istemsizce veya bilerek aşırı çok alıntı kullanıyor. bu durum bende yazıyı okurken sanki funda acar'ı değil de alıntılara dair fikir belirten birini okuyormuşum hissi yaratıyor. dolayısıyla şu an yazdığı yazıları net birer yazı olarak değerlendiremiyorum ama zaman geçtikçe umut ediyorum ki en az instagram hesabı kadar güzel bir kitabı olur, yazılarından oluşan. ama şu dönem yazıp blog üzerinden paylaştığı yazıların çoğu alıntılardan ibaret ne yazık ki.
 • fotoğraflarına, evine, güzelliğine lafım yok. kitap konusunda instagramda ondan çok daha iyi hesaplar var ama fufu fotoğraf ve alıntılarındaki özenle insanların daha çok ilgisini çekiyor. ancak yazmasın. yazıları gerçekten çok yavan. takipçi kitlesi şakşaklıyor olabilir ama ben bu kadar ruhsuz yazan az insan gördüm. nedeni de başarılı yazarlarda olan bir şeyin onda olmaması. ruhunda karanlık yok kadının.
  tanım: yazmasın dedirten biri.
 • hakkında başlık açıldığını gördüğümde mutluluğumu nasıl ifade edeceğimi bilemediğim insan. böyle güzel,kaliteli bir okurun;onca çöp instagram hesabı arasından sıyrılıp hakettiği değeri görmesi,insana huzur veren yazılarının daha çok insana ulaşması, 50 ıq ile konuşup paylaşım yaptığına inandığım insanların olduğu bir mecrada beni çok mutlu açıkçası. çoğu zaman insanların sesi çok gürültülü geliyor,konuşmaların boş, basit, anlamsız ve amaçsız olduğu fikrinden sıyıramıyorum kendimi.hem dışarıdakı sesleri hem de beynimin içindeki sesleri susturmak istediğimde bu kadın sığınacağım yegane limanlardan biri oluyor.kitap ve kahve ile gösteriş yapan,bin tane objeyi bir araya getirip marjinallik adı altında bir türlü "olamamış" fotoğraflar paylaşan insanların hiçbir zaman sevmedim ve sevmeyeceğim. ancak fufuokur,her şeyiyle sevdirdi kendini. ince eleyip sık dokuyarak bulduğu o doyurucu kitapları, yalnızlığı seviyor olması, sakin yaşantısı ve en önemlisi de o güzel kitaplar hakkında yazdığı zarif yazıları ile hayran kaldım kendisine. daha çok okura, daha çok takipçiye ulaşmasını isterim. ulaşsın ki insanlar beyinlerini çöple doldurmak yerine gerçek anlamda kaliteli yazılar ve kitaplarla tanışsın.
 • tartışılır.
  iki farklı yönden yaklaşabilirim.
  birincisi bunca kalabalığın arasında kendi olmayı başarabiliyor. okudukları ve alıntı yaptığı kısımlar açısından. (şimdilik)

  ikincisi, ama yine de sıradanlaşıyor.
  çünkü ortalık tonla kitap kahve paylaşan insan dolu. bu da zaten her farklı şey için zaman geçtikçe geçerli olan bir kural. en farklı şeyler bile alıştıkça sıradanlaşır.
 • 29 yaşında özel eğitimciymiş kendileri, ismi funda acar, tam kitap kurdu, fufu ismi çevresinin kendisine seslenişiymiş meğerse`:ama çok tatlı :)))` çevresinden neden yazmıyorsun ısrarlarına karşı daima okur olacağını belirtmek için fufuokur şeklinde kullanıyor mahlasını
 • çok beğeniyorum çok :) hem fotoğrafları, hem yazıları, hem hayata karşı dik ve zarif duruşu. iyi ki keşfetmişim dediğim bloggerlardan. (bkz: masa dergi)