şükela:  tümü | bugün soru sor
 • "siirt devlet hastanesi'nin ilk kadın başhekimi, doktor şeyda kayhan görevinden
  ayrılmak zorunda kaldı

  doktor şeyda kayhan, anestezi uzmanı olarak görev yaptığı siirt devlet hastanesi’ne 1 mart’ta başhekim olarak atandı. genç yaşında hastanenin ilk kadın başhekimi unvanını aldı fakat kentte yaşadığı “mahalle baskısı” nedeniyle görevinden ayrıldığını açıkladı.

  gazete habertürk'ün haberine göre ilk icraatının özel şirket tarafından işletilen fizik tedavi ve rehabilitasyon birimini hastane personeliyle çalıştırmaya başlamak olduğunu söyleyen kayhan, “bu birime devlet, her ay 400-450 bin liraya yakın para ödüyordu. kendi personelimizle çalıştırmaya başladık. devleti maddi yükten kurtardık ancak birileri rahatsız oldu. baskılar başladı ancak geri adım atmadım. mahalle baskısı yaratıldı. gönderilmeseydim istifa edecektim” dedi.

  hastanede çalışan 4 kişinin adının karıştığı fuhuş olayını ortaya çıkarması sonrası garip bir şekilde eleştirildiğini belirten şeyda kayhan, şunları söyledi: “siirt üniversitesi’nde eğitim gören, yaşları 18-22 arasında değişen ve maddi durumu iyi olmayan öğrencileri baskı, tehdit ve parayla kandırarak fuhuşa zorladıklarını duyunca içim acıdı. durumu emniyete bildirdim. ‘neden ramazan günü bunu ortaya çıkardın? siirt için kötü bir imaj oldu’ gibi şeyler söylenmeye başlandı. burada sanki fuhuş yapan benmişim gibi eleştirildim. hayal kırıklığına uğradım. bazı tabuları yıkmak kolay değil.” kayhan, aydın’a atandı. "

  müslümanlıkta çığır açan ülkemizde konu sex, tecavüz olunca "gerçek müslümanlık" kriterlerinin devreye girdiğinin bir diğer örneğidir.
 • "siirt için kötü bir imaj oldu"
  siirt
  ve
  imaj
  tamam
 • (bkz: kambura)
 • esas sebep birilerinin "rızk"ı ile oynamış ondan gibi, sen siirt gibi bir yerde adamın 400-450bin tl gelirine kan doğrarsan seni de doğrarlar bacım.

  bir de adamlar fuhuştan değil fuhşun ortaya çıkmasından rahatsız.

  edit: bin yazılması unutulmuş.
 • tecavüz olaylarını bile kol kırılır yen içinde kalır diye kimseye haber etmeyen siirt değil mi o.. hani 100 kişinin adının tecavüze karıştığı, el kadar çocukların hayatlarını kararttıkları siirt https://www.ntv.com.tr/…remi,wtaanaxnbuyzmk4qdjluvq
 • yazık, çok yazık. öyle bir haksızlık ki, ben okurken kalbimin daraldığını hissettim. insan böyle bir sebepten işini kaybettiğini düşünüp empati yaptığında ne kadar zor bir durum olduğunu anlıyor. gerekçelere bakar mısınız? "ramazan günü neden ortaya çıkardın?" ulan neden fuhuş dönüyor demiyorlar da neden ortaya çıktı diyorlar.
 • doktor hanım siirt’ten aydın’a atanmış. bence şahane olmuş.
 • zaten aksi durum olsaydı şaşırırdım. bu ülke de meyve veren ağaç taşlanır.

  ablacım sen büyük çomak sokmuşsun yılda 400-450 bin nereden baksan birinin 50-60 binlik rüşvetine engel olmuşsun.

  fuhuş olayına hiç girmeyeceğim, kesin sürdürenlerle fuhuş yapanlar aynı kişilerdir.

  edit: ohara sayın seyirciler yıllık değil aylıkmış 400-450, demek ki izmir istanbul da dönen paraları duysak kafayı üşüteceğiz. sonra ülke kaynakları nerelere harcanıyor, ülke neden gelişmiyor?
 • halkın tercihi.
 • (bkz: gelişmeye niyeti olmayan ülkeler)

  başhekimin değil siirt ve devletin kaybettiği olay. umurlarında mı? değil.

  hoca'nın da kafasına takmaması gerek. herkes hakettiği gibi yaşıyor sonuçta. aydın'a gitmiş ne güzel. tadını çıkarsın.