şükela:  tümü | bugün
 • kendilerini yeni keşfetmiş olmakla birlikte oldukça beğenmiş bulunmaktayım. oysa 2003'ten beri album yayinlamaktalarmis. ozellikle ankle injuries single'larına bayıldım, ismi bile yeter.

  daha fazla bilgi için: www.fujiya-miyagi.co.uk
 • gorillaz'in bası ve hot chipin neşeli elektronikasını sevenler bu japon görünümlü 3 briti de sever. hatta bayılır. kaçırmayın.

  transparent things'in playlisti ise söyle:
  1. ankle injuries
  2. collarbone
  3. photocopier
  4. cunductor 71
  5. transparent things
  6. sucker punch
  7. in one ear out the order
  8. casettesingle
  9. cylinders
  10. reeboks in heaven
 • dinledikçe daha çok sevilen şarkıların sahipleridir bu üçlü. isimlerine bakıp da japon olduklarını düşünmeyin sakın. brighton köylüleri bunlar ama japon grupların prim yaptığını anlayınca böyle bir isim koymuşlar kendilerine sanırım*. tabii ki durum böyle mi değil mi bilemiyoruz ama grubun vokalisti david'e sormuşlar bu ismin nereden çıktığını. kendisi, karate kid'de duydukları miyagi karakteri ile bir pikap markası olan fujiya'nın beraber yazılınca hoş göründüğünü söyleyip açıklayıvermiş bu muammayı. wikipedia'nın yalancısıyım.

  neyse velhasıl, dinlendikçe bazen kraftwerk havası yakalamaktalar; bazen de massive attackvari bir hal alıyorlar. hatta sanki massive attack'in zamanında kazanması gereken ivmeyle gelmesi gereken yer buymuş da, onlar bunu yapmayınca başkaları gelmiş onların bu yerlerine konmuş, adları da fujiya & miyagi olmuş gibi hissetmekteyim her dinleyişte. kullandıkları baslar ile bas sevgisiyle dolup taşan insanları ve 90ların 2000li yıllardaki uzantısını arayanları mutlu etmekteler. uzun yürüyüşlerde, şarkılarının aralarında fısıldadıkları isimleri ve bazı bazı anlaşılamayan sözleri ile de iyi bir içses arkadaşı oluyorlar kısa zamanda. uzun lafın kısası fujiya & miyagi uzun süredir dinlediğim gruplar arasında beni hem eğlendiren hem de düşündüren tek gruptur sanırım.
 • 2 mayıs 2008'de istanbul'da babylon'da konser verecek olan ikilidir**.
 • diskografileri;
  electro karaoke in the negative style (2002)
  transparent things (2006)

  ve son albümleri eylül 2008'de yayımlanan lightbulbs.
  knickerbocker süper olmuş bu arada.

  http://www.myspace.com/fujiyaandmiyagi
 • lightbulbs albümünü çikartmış olan ikili.

  http://www.resetmagazine.net/…iyagi-lightbulbs.html
 • 3 albümlerinden de farklı tatlar almanın mümkün olduğu, geç keşfettiğim için hayıflandığım grup.
 • rahatlatıcı, eğlendirici, karanlık kış günlerini aydınlatıcı müzikler üreten fabrika.