şükela:  tümü | bugün soru sor
 • kendisi mezun olmadan basvurulamayan bir burstur. zamaninda long weekendler icin bile gezi cekleri gonderebilirken simdi okullar harc bursu versin diye kastirir. vermezse zati 25000 dolar ile pek bir sansiniz yok. hem eskiden tamamini amerikan hukumeti finanse ederken simdi bir kismini turk hukumeti karsiliyor, bu pay da giderek arttirilacakmis. her seye ragmen cok prestijli bir burs. amerikalilar duyunca vuaaa oluyorlar.
 • önelemeden geçtikten sonra "neden fulbright?" "neden amerika?" sorularına sıkı cevaplar verilmesi gereken komisyon. ama bütün soruların altında yatan sinsi soru "sen 25 bin dolarlık adam mısın?" dır, cevapları ona göre ayarlamak gerekir.
 • çok yakın bir arkadaşımın yakın zamanda kazandığı olanakları süper olan burs ... gre ve toefl 'dan istedikleri minimum puan çok ta yüksek olmayan burs ..
 • bu sene turkiyede 30 kisiye verilmis olan burs. bu gecen seneki rakamin 3 kati. amerikanin butceyi arttirmasindaki temel sebepse tabiki turkiyede artan amerika karsitligi.
 • egitiminiz bitince ülkenize geri dönmeniz şartıyla verilir. j1 vizesi kullanır fulbrightlılar ve bu vize size okul sonrası 1 sene calısma fırsatı verir ama gel gor ki hic bir kurum 1 en cok 1 sene içinde gidecek elemana iş vermez bu zamanda. bi de emin degilim ama o 1 senede zaten burs ta kesiliyor. pasa pasa donmek durumunda kalıyorsunuz memleketinize
 • ekonomiden sorumlu devlet bakani ali babacan'ın da faydalandığı bursu sağlayan vakıftır.
 • bu sene türkiye'den 65 kişiye verilmiş olan burs. 2004 yılından beri burs sayısı inanılmaz bir artış göstermiştir. bu sayede temel bilimler ve mühendislikler dışındaki alanlarda eğitim almış olanların burs alma olasılıkları da oldukça artmıştır. aynı zamanda artık üniversite 3. sınıf öğrencisiyken de başvurmak mümkündür. bu şekilde başvurup bursu kazananlar üniversite sonrası sene kaybı yaşamadan lisans üstü eğitimlerine devam etmektedirler.
 • ismini kurucusu olan senator william fulbright'tan alan egitim ve kulturel degisim ile ilgilenen vakif / komisyon. ulkemizde genel olarak 'fulbright bursu' olarak nitelendirilen burs aksi soylenmedigi taktirde iki senelik yuksek lisans bursu oldugu cikarimini yaptirmaktadir.
  komisyon cok cesitli sure ve alanlar icin pek cok burs imkani saglamaktadir. yalniz, tarafindan verilen bursun suresi iki yildan daha kisa bile olsa, vize anlasmalari geregi iki yil sure ile abd'ye ayni vize tipi (bkz: j1) ve amac ile girisinize izin verilmez.
  ayrica, mulakatlarinda caktirmadan sozlu ingilizcenizi de yoklarlar.
 • halihazirda 2 yillik meslek yuksekokullarina da burs imkani saglayan piyasanin en kallavi burs olusumlarindan. ayrica bu seneki basvuru formunda neden seni secelim , bize ne katacaksin kivaminda 4 adet soru vardir.2007 basvurulari 26 kasim* itibariyle bitecektir.