şükela:  tümü | bugün
  • amazon online alışveriş sitesinin depolama, paketleme ve kargolama hizmetidir.

özetle;
    -satıcı, ürününü amazon'un fulfillment merkezlerinden birisine gönderir,
    -ürünün sayfasında müşteriye bu ürünün amazon'un fulfillment merkezinde bulundurulduğu bilgisi gösterilir. bu bilgi müşteriye güven telkin eden önemli bir unsurdur. müşteri bilir ki; alacağım ürün amazon tarafından muhafaza edilmekte ve hızlı bir şekilde bana teslim edilecek. eğer bir sorun yaşarsam muhattabım amazon olacak.
    -müşteri ürünü satın aldığında ürünün paketlenme, kargolama ve hatta geri iade gibi işlemleri bizzat amazon tarafından satıcı adına yürütülür.
    -buna karşılık amazon ürünün satış fiyatı üzerinden ortalama %15 komisyon ve ilave olarak ürünün ağırlığına göre hizmet bedeli alır.
  • (bkz: fba)
  • resmen insanı hayallere sürükleyen bir hizmet. adam senin yerine mağaza depo kargo hizmeti veriyor. hizmeti veren de amazon daha ne oldun kral gibi adamsın.

dedik ya hayal. nerde bizde bi konteynır satılacak mal gönderecek kase :)
  • turklerin mantigina gore depo olan yerdir.

en son bizim bir arkadas burayi depo olarak kullanmaya kalmisti, long term storage fee gotune girince buranin bir depo olmadigini anladi.

sonra bir de mallari getirmesi var kasa kasa, o da ayri giriyor ya neyse iste, sakin burayi depo gibi kullanmayin. elden hizli cikan mallar icin iyi.

benim kendi limitim 2-4 bin urun arasidir, daha fazlasina ciktigim tek zaman christmas zamani onun disinda sikerler, evde herseyin kontrulunu elde tutmak gibisi var mi.