şükela:  tümü | bugün
  • bana sorarsanız bu animenin en iyi yazılmış karakterleri greed ve roy mustang dir.
  • orijinal adı "hagane no renkinjutsushi" olmakla birlikte ingilizce adındaki full ile metal kelimeleri de birleşik yazılmalıdır.
  • ben bu animeyi izlerken gözyaşlarımı tutamıyorum . çok acıklı buluyorum.--- spoiler ---

bedeni olmayan kardeşin hali içimi acıtıyor
    --- spoiler ---
    bir an önce çözsünler bu olayı artık dayanamıyorum vallahi.
  • death note kadar kötü bir netflix filmi daha. totally çöp. fullmetal seviyorsanız sike sike izleyeceksiniz tabii insan meraktan izliyor ama beklentiyi hiç yükseltmeyin.
  • animesi can filmi leş.
  • death note, nodame cantabile ve code geass ile birlikte animeler üzerindeki fikrimi değiştiren ve beni onları savundurtan muhteşem seri. hikaye çok güzel işlenmiş, sonu güzel bağlanmış ve izleyeni kendine çekiyor. ara sıra gelen absürtlükleri animeye mizahi anlamda güzel bir aroma ekliyor, duygusal derinliği de ne çok kuru ne çok ıslak, tam yerinde. animelerin rolls royce’u.
    edit: imla
  • brotherhood serisinin daha güzel olduğu anime. bir shingeki no kyojin değil ama.
  • manga olarak karşılaştıramam ama anime olarak death note daha kötü. özellikle death note ikinci sezon çok kötüydü. fullmetal alchemist ise baştan sona heyecanlı ve sonu ile bizi güldüren bir seriydi. bu arada bu gerizekalı amerikalılar gitmiş fullmetal alchemistin filmini çekmiş. bu filmi sakın seyretmeyin. oyuncu seçimleri çok iyi ama animenin yarısı yok.
  • görsel olarak avrupa havası estirirken felsefe olarak buram buram asya vurur yüzünüze. sonunda buna uygun olarak kişinin kendisi tanrıdırı verir. zaten ed kendini dinsiz diye tanıtmıştır ki kişinin kendisi tanrı iken kime tapabilir. izleyin hiçbişey anlamasanız bile çok güzel.
  • duyduğuma göre şaheser animelerden biri. nihayet başladım, şu an ilk iki bölümü bitirdim ve hoşuma gitti.

-ilk bölümden birçok sosyolojik gönderme görmek güzeldi.
    -ilk bölüm boyunca karakterlerin cinsiyetini ve yaşını anlamaya çalıştım. ikisi de erkekmiş galiba ama neden sesleri kız sesi hala çözemedim.
    -koskoca felsefe taşını filozof taşı diye çevirmeleri üzdü.
    -bir anda giren aşırı kanlı sahnelere bayıldım.
    -ikinci bölümde papağan çok korkunçtu. bazı sahnelerinde gerçekten korktum.
    -simyacılığın prensipi diye geçen bizim kimyada lavoisier'in kanunu olarak öğrendiğimiz kural, ana fikirlerden biri sanırım. güzel olmuş ama sarışın çocuğun 10dkda bir söylemesi biraz cılkını çıkardı.
    -siyah saçlı şuh kadının adı lust dı, acaba 7 büyük günahı mı işleyecek merak ettim.
    -son olarak araya giren komik sahneler de çok tatlı.
    şimdilik sürükleyici ve kendini izleten, orijinal bir animeye benziyor. ve hala hiç spoiler yemedim, yaşasın!!