şükela:  tümü | bugün
 • simyacı iki kardeşin ölen annelerini hayata döndürmek için giriştikleri mücadeleyi anlatan süper fantastik anime.
  simyanın ana kuralı bir şey alıyorsan karşılığında bir şey vermelisindir. bu kardeşlerimiz ise imkansız ve lanetli olanı denemiş ve annelerini canlandırmaya çalışmıştır. lakin birisi bedenini diğeri kolunu kaybetmiştir.
  fantastik, bilim kurgu sevenlerin kesinlikle bayılacağı bir anime. fullmetal alchemist brotherhood izlemeden "ben anime izliyorum" demeyin lütfen.
 • alkeminin, kardeşliğin ve inatçılığın vücut bulduğu, birbirlerinden başka kimseye güvenmeyen iki kardeşin hayatlarını işleyen macera, sihir/büyü ve yolculuk temalı anime.
 • şöyle bir yorumum var efendim;

  (bkz: #46987784)
 • bağımlılık yapan ve üst düzey bir haz duygusu yaşatan, konu bakımından inanılmaz tutarlı olan, tanrı felsefesi ile yoğrulmuş simya ile doğurulmuş, bölümleri su gibi akıp giden animedir.

  gerçekten her bölüm su misali akıp gidiyor yahu. yaklaşık ortalama 20 dakikalık bölümler halinde sunulmuş olmasına karşın sanki 5 dakikalık bir animeymiş gibi izlettiriyor kendini. 63 bölüm ne ara bitti anlamadım.

  sabaha kadar anime dedik; yaklaşık bir haftadır gece başlayıp sabaha kadar izleyip bitirdiğim ve bende iz bırakan ayrıca muhakkak önereceğim bir sanat eseri olmuş.

  eşit takas ilkesi nice geyiklerin odak noktası kimi zamansa çıkış noktası olmuştur. izleyin, izlettirin.
 • full metal alchemist te göre daha çok mangayla alakali anime.
 • şu aralar izlediğim anime. yalnız biri bana anlatsın neden metal simyager değil de fullmetal simyager? dizide arada kendisine böyle hitap ediyorlar. animenin ismi de malumunuz. biri beni konu hakkında yeşillendirirse çok mutlu olacağım.
 • gerçekten harika bir animedir kendisi. animeye yeni başlayacak olanlara öneririm başarılı bir atmosferi ve başarılı bir hikayesi vardır. izlediğinizde ufkunuzu iki katına çıkaracak şeyler olacaktır seriyi izlerken. lakin spoiler yememeye gayret edin.
 • okullarda, işyerlerinde kesinlikle kişisel gelişim ve sorgulama programlı eğitim amacıyla izletilesi animedir. bir animede hem hayata, hem hayat dışına, hem inanca, hem de inançsızlığa aynı anda nasıl yer verilir allasen? üstelik bu kadar duygu yüklü olurken, bir anda kahkaha attırmayı başarmıştır. nefistir bu nefis.

  (bkz: nicolas flamel)
  (bkz: van hohenheim)
  (bkz: homonculus)
  (bkz: simyacı)
  (bkz: tanrı)
  (bkz: gerçek)
  (bkz: kendinin farkına varmak)
 • arkadaşımın önerisiyle başladım, daha doğrusu o kadar çok ısrar ediyordu ki sussun diye başladım, iyi güzel anime. sonra soru yağmuruna tuttum bu neden böyle bu böyleyken bunun böyle olması gerekmiyor mu falan, şimdi beraber izliyoz.