*

şükela:  tümü | bugün
 • simyacı iki kardeşin ölen annelerini hayata döndürmek için giriştikleri mücadeleyi anlatan süper fantastik anime.
  simyanın ana kuralı bir şey alıyorsan karşılığında bir şey vermelisindir. bu kardeşlerimiz ise imkansız ve lanetli olanı denemiş ve annelerini canlandırmaya çalışmıştır. lakin birisi bedenini diğeri kolunu kaybetmiştir.
  fantastik, bilim kurgu sevenlerin kesinlikle bayılacağı bir anime. fullmetal alchemist brotherhood izlemeden "ben anime izliyorum" demeyin lütfen.
 • alkeminin, kardeşliğin ve inatçılığın vücut bulduğu, birbirlerinden başka kimseye güvenmeyen iki kardeşin hayatlarını işleyen macera, sihir/büyü ve yolculuk temalı anime.
 • şöyle bir yorumum var efendim;

  (bkz: #46987784)
 • bağımlılık yapan ve üst düzey bir haz duygusu yaşatan, konu bakımından inanılmaz tutarlı olan, tanrı felsefesi ile yoğrulmuş simya ile doğurulmuş, bölümleri su gibi akıp giden animedir.

  gerçekten her bölüm su misali akıp gidiyor yahu. yaklaşık ortalama 20 dakikalık bölümler halinde sunulmuş olmasına karşın sanki 5 dakikalık bir animeymiş gibi izlettiriyor kendini. 63 bölüm ne ara bitti anlamadım.

  sabaha kadar anime dedik; yaklaşık bir haftadır gece başlayıp sabaha kadar izleyip bitirdiğim ve bende iz bırakan ayrıca muhakkak önereceğim bir sanat eseri olmuş.

  eşit takas ilkesi nice geyiklerin odak noktası kimi zamansa çıkış noktası olmuştur. izleyin, izlettirin.
 • şu aralar izlediğim anime. yalnız biri bana anlatsın neden metal simyager değil de fullmetal simyager? dizide arada kendisine böyle hitap ediyorlar. animenin ismi de malumunuz. biri beni konu hakkında yeşillendirirse çok mutlu olacağım.
 • okullarda, işyerlerinde kesinlikle kişisel gelişim ve sorgulama programlı eğitim amacıyla izletilesi animedir. bir animede hem hayata, hem hayat dışına, hem inanca, hem de inançsızlığa aynı anda nasıl yer verilir allasen? üstelik bu kadar duygu yüklü olurken, bir anda kahkaha attırmayı başarmıştır. nefistir bu nefis.

  (bkz: nicolas flamel)
  (bkz: van hohenheim)
  (bkz: homonculus)
  (bkz: simyacı)
  (bkz: tanrı)
  (bkz: gerçek)
  (bkz: kendinin farkına varmak)
 • live action filmi geliyormuş
 • yanlış hatırlamıyorsam edward'a fullmetal lakabını king bradley* dalga geçmek için vermişti. tamamen metalle kaplı anlamında. bundan dolayı herkes al'ı görünce "aaa demek bu yüzden fullmetal diyorlarmış." diyerek al'ı fullmetal sanıyorlar. edward da buna sinir oluyor tabi. çok güzel şaka.
 • mükemmel bir anime. kurgusu çok güzel, müzikleri çok daha güzel. bağımlılık yapıyor, ağlatıyor, güldürüyor.

  aslında ağır dram ama aynı zamanda komik de. felsefesi çok derin bence. ruh ve gerçeklik kavramları üzerinde düşünmeye sevk ediyor insanı. simya biraz da olsa ilginizi çekiyorsa bayıla bayıla izlersiniz zaten; felsefe taşı, homonculus, ouroboros gibi olgular fazlaca yer alıyor.

  ezoterizm - okultizm meraklısıysanız hemen açın izleyin, o kadar diyorum.

  fantastik - bilim kurgu gibi görünse de çok daha fazlası olduğunu düşünüyorum ben.

  not: bazı sahnelerde gaza gelip ''izlediğim en güzel şey sensin!'' şeklinde söyleniyorum, ve bir şeyleri kolay beğenen biri de değilimdir.

  not 2: müzikleri şahane. trisha's lullaby ile bu entry'i sonlandırıyorum.