şükela:  tümü | bugün
  • 2017 lys' de 5 puan (tm1, tm2, tm3, ts1,ts2) türünde birinci olan görme engelli hanım kızımız. uzun zamandır rastladığım en takdir edilesi başarı gerçekten.
  • gorme engelli olup da bu sinavda birinci olan ilk kisi olabilir. dezavantajli durumuna ragmen boyle buyuk bir basari elde etmis oldugu icin kendisini can-i gonulden tebrik ediyorum.
  • yaşıtlarına göre hayli olgun ve bilinçli konuşan sınav birincisi genç kız. başarısıyla birlikte, hayata bakış açısını da takdir etmek gerekir diye düşünüyorum.
    "engeller çıktı, çıkmadı değil ama ailem ve kendim o engelleri kaldırdık" diyerek aslında sorunları büyütmek yerine çözmek gerektiğinin bu genç yaşında farkına varmış.

ne demek istediğimi şu röportajından da izleyebilirsiniz.
  • boğaziçi üniversitesi iktisat bölümüne yerleşmiştir. ntv'de sonuçlar hakkında yaptığı konuşmasını dinledim. konuşmasından anladığım kadarıyla gerçekten aklı başında birisi. sosyal zekasının da bir o kadar iyi durumda olduğunu düşünüyorum. yolu açık olsun.
  • ''başarılı öğrencinin annesi, “azim nedir diye sorsalar ‘fulya’ diye cevap veririm. başka söz kullanmam” diye konuştu.''

annesi zaten konunun özünü açıklamış. bu sistemde yetişmiş ve aynı sınav tecrübelerini yaşamış milyonlardan biri olarak söylüyorum ki gerçekleştirdiği büyük başarı.

böyle gençleri ve başarı hikayelerini duymak şu yaşadığımız dönemde sevindirici.

tanım: 2017 lys' de 5 puan türünde türkiye birincisi.
  • boğaziçi üniversitesi kendisine umarım istediği başarıyı ve mutluluğu verir.

tebrik ederim kardeşim.