şükela:  tümü | bugün
  • ytü siyaset bili.ve uluslararasi ilişk.böl öğretim üyesi.
  • ytü siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölüm başkanı.
  • duyduğum kadarıyla bölüm başkanlığını bırakmıştır. yerine gencer özcan gelmiş*. ayrıca fulya atacan çok iyi kalpli bi insandır. çok bilgili bi insandır, bazen derste bu bilgilerin hepsini bi çırpıda dökmek istediği için, kendisini takip etmek zor olabilir. bir de iyi niyeti o kadar bellidir ki düşük not alınca söylenmezsiniz fazla*
  • mübeccel kıray'ın, doktora tezi hazırlarken kendisinin danışmanı olduğu düşünülürse nasıl bir akademik kişilik olduğu anlaşılabilir kanımca.
  • eskiden ytü siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölüm başkanı olan, hali hazırda hala aynı bölümde sosyoloji profesörü olan hocadır. gayet güler yüzlü ve sempatik bir kişiliktir. gülmesi ile meşhurdur. ama ciddiyeti elden bırakmaz, o yüzden fazla gülmesine aldanmamak gerekir. akademik zekası tartışma götürmeyecek kadar iyidir. cep telefonu kullanmaması da enteresandır (en azından 2006'ya kadar kullanmıyordu)
  • mısır'ı kendine su yolu yapmış hocadır. kahire gibi kalabalık bir şehirde nefes alabilmektedir, dinlenebilmektedir her nasılsa. mısır ziyaretlerinin kendine en büyük katkısı da artık cep telefonu kullanmasıdır. çok güler, çok sigara içer, çok düşünür. islamcılık, islami cemaatler ve ortadoğu üzerine kallavi yazıları vardır.
  • 16 mart 2010 tarihinde saat 19.00'da istanbul isveç araştırma enstitüsü'nde "the nurcu movement and ethnic identity: kurdish and turkish nationalism" isimli konuda seminer verecek olan bilim insanı.
  • "değişen toplumlar değişmeyen siyaset: ortadoğu" kitabının editörü, harika ders anlatan hoca.

edit: ray monk'a teşekkürler.
  • şahsi fikrime göre gayet vasatın altında (hatta bir saniye) gayet kötü bir akademisyen. mesela habermas'ı zerre kadar bilmediğini düşünüyorum. hatta bir örnekle daha da ileri gideyim. zamanında 1 saatlik habermas sunumumda sadece fark edecek mi diye merak ettiğim için habermas tarafından söylenmemiş atmasyon onlarca şey anlatmama rağmen, "evet evet kesinlikle böyledir." habermas'ın bu düşünceleri gerçekten önemli diyerek sınıftan tahtada yazdıklarımı not etmelerini istemişliği bile vardır. daha da ileri gideyim comte konusunda bile cidden konuya vakıf mı emin olamamıştım.

verdiği dersler benim için çok sıkıcı ve vasatın altında geçmiştir hep. ama ytü siyaset bilimi ve uluslararası ilişkiler bölümü'nü düşündüğünüzde gayet normal. uluslararası ilişkiler bölümü maalesef içerik olarak zayıf. siyaset bilimi hocalarının büyük bir kısmı ise fazlasıyla ideolojik olarak mobilize durumda.