şükela:  tümü | bugün soru sor
 • alba adlı yeni albümü çıkmış caz şarkıcımız. cazkolik.com a bir röportaj vermiş.
  http://www.cazkolik.com/…html#.vbh-itorwem.facebook
 • hakkinda hislerimin karisik oldugu bir sarki yapmis, umut...

  cok cok uzun uzun zamandir boyle hissetmemistim. bu sarki icimde hem gulme hem aglama istegi uyandiriyor. sabahtan beri defalarca dinledim ve bu duygu (adi her neyse) degismiyor.

  dinlemeye basladigim ilk dakikalarda ne oldugunu anlamadim, sevdim mi, sevmedim mi, kapatsam mi, yok dinlesem mi... fakat bu baska bir sey...

  o sozler o muzik, kanun, ud ve tabii aslinda vokal... kalbimi aldi avucuna bu sarki sıktı bıraktı, sıktı bıraktı...

  diyor ki "umut, kac kere pesinden her yere nasil da suruklendim/sen inan dedin diye bosuna kandim herkese/umut kac kere dedim olmaz diye/sonra tuttun kalbime nefesinle can verip beni hayata dondurdun sen yine/basimi dondurdun sen yine"

  dinlemeyi birakamiyorum...
 • sesini söylediği şarkılara yakıştıramayacak kadar tiz bulup, kendisinden sonra dinlenilen her solisti fazla kabaca bulmamla beni ciddi çelişkilere sürükleyen naif sesli kadın.

  kıyıda köşede öyle gizlenmiş ki, pek sonraları keşfedebildim kendisini.
 • böylesi mükemmel sesi ve böylesi özgün bir yorumu nasıl olmuş da es geçmişim diye çok hayıflandım bugün. zira kendisini bugün dinleyip çarpıldım.

  detaylı bir dinleme sonrası hakkında yazacağım çok şey olacak. o araya kadar şunun dinlenmesini isterim https://open.spotify.com/…si=7kaeskbusooi_gxohfw3kq
 • manidar boşluk adlı yeni albümlerini kaç gündür dönüp dönüp dinliyorum. hem besteler hem güfteler enfes, damakta kalıp, ağıza takılan cinsten. klasik tarz ezgilere modern lirikler, pek hoş olmuş. hastasıyız.
 • nihayet dün gece hancı sahnesinde canlı performanslarını dinleme fırsatı buldum. kusursuz ve harika bir sahne performansına şahit olduk. şarkıların arasına sıkıştırdığı muzip yorumlarla gülümsetti, zarif dokunuşlarla iktidarı dürtmeyi de ihmal etmedi, sonra da şen şakrak sesiyle ruhumuzu arşa çıkardı. hep söylesin hep dinleyelim.