şükela:  tümü | bugün
  • yenisahra'da bulunan bir kaç ay önce keşfettiğim şarküteri ürünleri yapıp perakende ve toptan olarak satan mekan.

bir kaç ürününü test ettim, standartların üstünde bir lezzeti var.
    üç çeşit kuru et var: klasik kuru et, boşnak eti ve kafkas usulü kuru et. üçü de antrikottan yapılmış. kafkas usulü olan çemensiz pastırma gibi. üçünü de sevdim. bira yanına kuru et ile boşnak eti daha iyi gidiyor.

üç çeşit sosis var. hepsi de dana eti. frankfurter ile bratwurst yedim. en azından marketlerde sosis diye satılan ne olduğu belirsiz ürünlerden daha iyi. ama almanyadaki sosislerin tadını almayı beklemeyin. deli kasap'ın sosisi kadar yağlı değil ki bence daha iyi.

http://www.fumeci.com/
  • buraya acayip trafikli bir haftasonu smokehouse restaurant sanarak gittim fakat malesef sadece şarküteri çıktı. sonunda türkiye'de adam gibi brisket, pulled pork filan yiyebileceğiz umuduyla gittiğim için acayip bir hayal kırıklığı oldu tabi, arkama bile bakmadan çıkıp gittim mekandan.
    ablam da gitmiş, baya da alışveriş yapmış. etlerden bir miktar da bana gönderdi. yedim, baya başarılı. markette filan asla yiyemeyeceğiniz kalitede şarküteri ürünleri üretmişler. helal olsun.
    gidin tüketin, kaliteli şey çok fazla yok bu ülkede.

edit: bu arada web sitelerinde beef jerky filan var gibi yalandan göstermişler ama ben gittiğimde yoktu, çalışan adamın tavrından anladığım kadarıyla da hiç olmamıştı. haberiniz olsun.
  • ortaklar carefour'da koskoca bir dolabı bu markaya ayırmışlar. kuru etini aldım beğendim. diğer ürünleri de sırayla denerim artık.
  • ülke standartlarında başarılı
  • sitesinde sattıklarını söylemlerine rağmen boşnak usulü kuru et yapmayan yer. neden diye sorulduğunda beğenilmemiş, şikayet edilmiş. halkımız yine ağzının tadını bilmediğini göstermiş. 'klasik' kuru eti de ne çok iyi ne de kötü. yine de markettekilerden bir tık üstte.
  • kozyatağı metrodada satılmaktadır artık.
    ben sosislerini seviyorum fakat dışına kapladıkları koruyucu kılıfı soymak biraz zorlaştırıyor, onun dışında füme antrikot ve kaburgaları güzel.
    sosiste favorim cheddar ve jalapenolu olan.

pahalı evet fakat elde ettiğiniz lezzete değiyor.
    macro centerlara ve migroslarada gelmeli.
  • cheddar ve jalapeño'lu sosisi güzel olan marka.
  • bu gün chrddar ve jalapeño luyu denedim, güzeldi. ıslenmis et kültürüm gelişsin istiyorum fakat türkiye de çok sınırlı :/