şükela:  tümü | bugün
  • nazlı gıda tarafından piyasaya sürülen şuan sadece migros da satılan patates cipsi. kocaman karton bir pakette 2x125g olarak satılıyor. alıp denemeyin. normal cips tadı vermiyor. aşırı yağlı bir çubukta patates tadı veriyor. ama daha kötü bir tat. kutusunda (ya da poşet- her ne ise kese kağıdı gibi-) dağıtıcı firma buyum pazarlama ve üretici firma seykar gıda görünüyor.
  • cips almaya çıkıp paketine kanıp aldığım ve açıkçası pişman olduğum patetes cipsidir. artık aldım bitirmem gerekiyor kafasıyla biterecek olsam dahi kendisiyle bir daha görüşmek istemiyorum. cipsim değilsin.
  • dün migros'tan deneyeyim diye aldığım ve çok beğendiğim cips. nevşehir'de üretiliyormuş. az yağlı ve bol olmasıyla* damak zevkimi fethetti. tavsiye edilir.
  • bugün denk geldim aldım. tadı güzel. gevrek. (bkz: nostaljik).

sıkıntı şu ki besin değerleri tablosunda muhtemeln büyük bir yanlış var. normak bir cips ( örneğin lay's ) için 100 gr da tuz miktarı 1.4 gr dır. tuzu yüzde elli azaltılmış olan lay's ürününde bu oran örneğin 100 gr da 0.7 gr a düşürlmüştür.

oysa fun chos un iddiası kendi ürününde 100 gr da sadece 0.07 gr tuz olduğu yönünde ki bu nerdeyse tuz olmaması ve tuzu azaltılmış cips den bile 10 kat daha az tuz bulundurduğu.

çok inandırıcı gelmedi.
  • kese kağıdına bayılan biri olarak önce ambalajına sonra lezzetine vuruldum. çocukluğumda da böyle şeffaf pakette satılan ayni bunun gibi bir cips vardı. yoğun tatları sevmeyen biri olarak beni memnun etti.
  • yedigim en lezzetli hazir patates cipsi olabilir kendisi.
    ya tuz koymuyorlar ya cok az bilemedim, tam benim sevdigim gibi. diger markalarda patates mi yiyorsun tuz mu yiyorsun belli deil.