şükela:  tümü | bugün
  • çok güzel hikayeleri, çok güzel seslendiren hikayeci, sanat tarihçi.

link

edit: instagram adresi üzerinden de hikaye seslendiriyormuş.
  • kendisine takribi 10-12 senedir hastayım.*

bu sürecin başlangıcında, kendisinin ne işle meşgul olduğunu bilmemem, ona olan hayranlığımı taze tutmama epey yardımcı oldu diyebilirim. kendisini ve profesyonel olduğu işini keşfettikten sonra, kimseye "o konuşsun ben sabaha kadar dinlerim" payesi vermedim mesela ben.

peki gecenin bu saatinde bu yazıyı neden yazıyorum dersiniz?

birkaç gün önce tiroid ameliyatı oldum ve ne yazık ki sesim artık kısmen robotik çıkıyor. hani "amaaaaan bu saatten sonra zeki müren gibi şarkı söyleyecek halim yok ya!" diye kendisini teskin eder ya insanlar... hah işte ben zeki müren'in yerine kendisini koydum az önce. "bu saatten sonra funda gibi konuşacak halim yok ya!" deyip kendime kahve doldurdum ve biraz sonra, kitabımı, onun seslendirmesiyle okuyacağım içimden.*

hazır yazmaya başladım, buradan netflix'e de laf sokmazsam olmaz. *spike lee remasterı olan "she's gotta have it'deki nola karakterini nasıl başka birisine seslendirtirsiniz lan?

* * * * *
  • ses rengi ve alternatif modları ile şov yapan seslendirme sanatçısı. işte son podcasti
  • ses ile ilgili teknik bilgilere hakim değilim ancak yekta kopan ile yarışırdı heralde. bu sesi fiziğe bürüyecek olsam, kesinlikle marla singer derdim.

ölene kadar bu sesi dinleyebilirim.

tanım: sözlükte yazar, bir ses sanatçısı.