şükela:  tümü | bugün
  • marmara üniversitesi hukuk fakültesi öğretim görevlisi. mezunu olduğun istanbul kültür üniversitesi hukuk fakültesi’nde ders vermesi sebebiyle tanıdım kendisini ve buraya tahmin edilenin aksine olumlu şeyler yazamayacağım.

ikü’de maliye ve vergi hukuku derslerini vermektedir. bu derslerden oldukça yüksek notlarla geçtim ancak işbu hoca sayesinde bayağı uğraştım. uğraşmamın sebebi dersin zorluğundan değil hocanın anlatma kabiliyetinin olmaması ve anlattığı konuyla alakasız kitap önermesiydi.

vergi hukuku için konuşacak olursam; kendisi dersin sistematiği ve içeriği olarak nurettin bilici’nin kitabını kopya çekmektedir. oysa ki bize önerdiği kitap mualla öncel’in kitabıydı. ve biz o kitap üzerinden anlamak için çok fazla mesai harcadık. ancak sonradan nurettin bilici’nin kitabını bir arkadaşımdan edindim ve bir de ne göreyim!?! adeta derste anlattıklarının kopyası. sonradan anladık ki, hoca prof. dr. unvanına sahip olmasına rağmen özgün bir kitap yazamadığı için akademisyen egosuna kapılmış olmalı ki, derste esas aldığı kitap yerine başka bir kitabı önermiş.

buradan bu hocadan vergi hukuku dersi alan tüm arkadaşlara duyurulur: nurettin bilici’nin kitabını alın ve derse gitmeyin. bizim harcadığımız boşa mesaiyi siz de harcamayın.