• en yakın zamanda mağdur ilan edilecektir.

eğer bu ülkeyi birazcık tanıdıysam bu olay duyulur duyulmaz "olur canım" "canlı yayın hali" "karıştırıvermiş n'olacak" "herkesin başına geliyor" gibi söylemlerle "sosyal medyada üzerine gidilen zavallı linç kurbanı" haline getirilecek.

hadi bakalım bu dursun burada, vakti gelince editlerim.

-------------------

vakti sandığımdan da hızlı geldi, editlemeye gecikmişim, mesaj atan arkadaşlara teşekkürler:

http://www.hurriyet.com.tr/…bir-ise-yaradi-40251283

--- spoiler ---
    ben konuyu yanlış yerden anlamışım. ben "kürk mantolu madonna" kitabını okuyalı belki 40 yıl olmuştur. çok hatırlamıyorum. bu cahilliğimin bu kadar olay olmasına çok şaşırdım ve kırıldım. beni kimse savunmadı. benim 39 yaşında ölen anneme bile küfür ediyorlar. bunu anlamak mümkün değil. ben ne yapmışım, hırsızlık mı yaptım, cinayet mi işledim. ben tarihçi, edebiyatçı değilim. bir magazin programında yorum yapıyorum. benim cahilliğim bir işe yaradı; bir ülkenin merhamet ortalamasını ortaya çıktı. edebiyatseverlerin daha naif daha affedici olması gerekirken beni linç ettiler.
    --- spoiler ---
  • hügo olayıyla alakalı öncelikle olayın kesinlikle gerçek olduğunu net bir tavırla söyleyip ilgili "küfürü eden şişman bi çocuktu değil mi?" diyerek palavracılığını ve bilgisi olmadan fikri olduğunu ispat eden antipatik hanımefendidir.

evet teyze telefondan sesi çok şişman geliyordu, doğru hatırlamışsın.
  • kürk mantolu madonna diyince gözünde şu imaj oluşan ablamızdır.

http://cineplex.media.baselineresearch.com/…ull.jpg
  • şuh bi kadın olmadığı halde şuh kahkahalar atan televizyon teyzesi. bari çakmadığı konularda çakıyormuş gibi yapmasa.
  • kürk mantolu madonna'yı şarkıcı madonna hakkında yazılan bir kitap zanneden kadın.

https://twitter.com/…anii/status/787914248722718720
  • yüzünde sürekli olarak kakaya bakıyor ifadesi bulunan tiksinçli teyze
  • allah'ın cahili.
  • teyze agir rezil olmus hala konusmaya calisiyor. ben utandim lan. kurk mantolu madonna kitabinda sarkici madonna'nin hayati anlatiliyor saniyor. kitabin yaziminin cok once oldugunu duyunca da aa dogdu mu o tarihte ya nasil bilmis tarzi bir seyler geveliyor.

tam bir cehalet ben utandim.
  • eğer magazin programcılığından (?) emekli olduktan sonra hayvancılığa merak sararsa, kendisine george orwell'dan hayvan çiftliğini tavsiye edebileceğim teyze.
  • bugün verdiği bir röportajda link benimle uğraşacaklarına musul'a baksınlar demiş olan kadın. sonra da bana cahil diyenler de o kitabı okumamıştır diye devam etmiş. profillerimize bakılırsa ne olduğumuz görülürmüş.

öncelikle lahavle diyerek söze başlıyorum.

evvela haftanın beş günü canlı yayına çıkan kendisi, biz değiliz. kimse elini ayağını bağlamadığına göre ya onu bunu bırakalım da musul ne olacak sorusunu sorma yetkisi bizden çok kendisinde. ama tabii ki tv8 eğlence odaklı yayın politikası güden kanallardan biri olduğu için (bkz: falan filan) dedikodu programına devam etmeyi seçmiş.

ikincisi bahsettiği incecik, artık adeta bir kaşağı gibi temel kitap haline gelmiş romanı evet hepimiz okuduk. ne marifet, ne eksiklik. normalde kitap okumayan insanlar bile son zamanlarda instagramda popüler diye okudu zaten. sanki ulysses'ten bahsediyoruz da niye okumadın diye linç ediyoruz. üstelik kendisini esas küçük düşürenin arkasına sığındığı minnoş cehaletinin değil bilmediği bir konu hakkında saçmalaması olduğunun da gayet farkında. foyam ortaya çıktı bildiğimi iddia ettiğim konularda itibarım kalmadı diye üzülüyor kendileri.

üçüncüsü de twitter'da kimleri takip ediyor bilmiyorum ama bizim profiller altı okka bonbonfundacığım ya.. okuyoruz, film falan izliyoruz, sizin programlara gelmeyen şarkıcıları dinliyoruz napalım hayat gailesi. bomboş bir işim olsa belki ben de tırıvırı işlerle eğlenirdim.

şimdi bak, hepimiz farkındayız. bilmediğin konularda nasıl salladığın anlaşıldı ve buna güceniyorsun. hakikaten de zor bi durum. ama cehaleti mağduriyetle paketleyip bize yutturamazsın bonboncuğum. mesele cehalet değil, boş konuşmak. haydi bay.
hesabın var mı? giriş yap