*

şükela:  tümü | bugün
  • tam başlık : funda özkalyoncuoğlu kürk mantolu madonna kampanyası.
    cahillikle mücadele adına başlattığım kampanyadir.
    adres: tv8 istanbul
    kemerburgaz yolu cendere mevkii no:29 sarıyer / istanbul
    pk: 34396
    ilk kitabı ben gönderiyorum ve tüm yazarları bekliyorum.

edit: http://hizliresim.com/y47mjl kitabı sipariş ettim.

edit 2 : özkalyoncuoğlu'na olacak moderator.

edit 3: kitap tv8'e ulaştı.
  • sabahattin ali'den değil de daha basit bir yerden başlamak daha etkili olabilir, yoksa overdose'dan zarar doğabilir. biraz nostaljik de olması bakımından mesela cin ali serisiyle başlamak hoş olabilir.
  • gereksizdir.. daha etkili bir özür için sabahattin ali'yi programa davet edeceğini düşünüyorum!!
  • bir de kalem gönderelim ki altını çizebilsin.
  • sosyete takımını nedense hep cahil buluyorum. kesinlikle öyledir demiyorum ama, nedense bana öyle geliyorlar. entelektüel birikimleri, zihinsel aktiviteleri çok yetersiz. birileri kendini sosyate gösterince, böyle entelektüel çevrenin içinde olunca, büyük yazarların veya liderlerin arkasına saklanınca sanıyor ki bilgili bilinçli veya entelektüel oluyor... hiçbir şey olmuyorsun. cahilliğini hicbir şekilde gizleyemezsin, mutlaka ortaya çıkar. tv8'de yayımlanan programda bunun net örneğini bugün gördük. kendisini çok bilgili (daha önce attığı tvitlerde bu millet cahil, kitap okumuyorlar vb.şeyler demiş) gösteriyor, kürk mantolu madonna kitabını okuduğunu iddia edip, madonna'yı amerikalı şarkıcı madonna sanıyor. kitap içeriği hakkında hicbir bilgisi olmadığı halde israrla kitabı okuduğunu söylüyor. sanıyor ki millet bir şey bilmiyor, ben bilmiyorsam bile biliyormuş gibi konuşayım, nasıl olsa ne desem inanacaklar... hangi cağda olduğumuzu unutmuş bu cahilin önde gideni. hani bilmiyorum, okumadım dese, eyvallah. bilmemek ayıp değil. onu da yapmıyor. rezil!!

son olarak bir şey daha söylemek istiyorum. kendisini kemalist olarak gösteren insanlarla biraz sohbet edin, bilimden, teknolojiden, kitap okumaktan, toplumun cahil olduğundan dem vuracaklar. dostoyevski, tolstoy, franz kafka, sabahattin ali, a.hamdi tanpınar kimdir deyin, bilmezler. inanın bunu çok denedim. bilerek denedim. 5 kişiden 1'ri ya çıkıyor ya çıkmıyor bilen. sanıyor ki kemalist olunca, ağzından mustafa kemal'i düşürmeyince bilgili,entelektüel oluyor. kendinizi kandırıyorsunuz. hicbir şey insanın cahilliğini kapatamaz. bu yüzden kimse kendisine bilgili süsü vermesin. sözde değil, özde bilgili olun. gidin kitap okuyun, okuyormuş gibi yapmayın. kahve ile kitabı yanyana bırakıp foto çekince o kitabı okumuş olmuyorsunuz. kendinizi kandırmayın. yoksa o kadın gibi rezil olursunuz.
  • böyle kampanya olacaksa ben de okumak isteyip alamadığım kitaplarla ilgili saçma sapan yorumlarda bulunayım dedirtmiştir.

(bkz: ambulansın arkasına takılan şoför moduna girmek)
  • mail adresine e-book formatında kürk mantolu madonna kitabı göndererek katıldığım kampanyadır.

bu şahsa 7.70 tl harcamak için beynimi aldırmış olmam gerekiyor. neyseki funda hanım kadar olmadım.