şükela:  tümü | bugün
  • şuradaki tanıtımına bakılırsa oldukça güzel olacak gibi duran ve 30 haziran'da piyasaya sürülmesi planlanan calvin harris albümü. katy perry ve nicki minaj heyecanlandırdı.
  • yayınlanan 3 şarkı var sadece ve bu 3 tanesi bile şimdiden yazı kurtaracak düzeyde. bekliyoruz bakalım devamı nasıl albümün.
  • albümden kısa kesitler içeren video:
    https://twitter.com/…rris/status/874317839997452288
  • motion'dan çok farklı bir albüm geliyor anlaşıldığı üzere. çok daha sakin ve daha fazla vokalli.

edit: çok güzel albüm olmuş da, yarısını haftalardır dinliyoruz zaten. atlaya atlaya bir şey anlamadım.
  • bugün indirdim kendilerini. servisteyim kopuyorum an itibariyle.

spotify vb dışında link isteyenler yanıma gelsin.
  • calvin harris'in beşinci stüdyo albümü. yavaştan steve aoki, skrillex, david guetta gibi isimlerin de formülüne uyarak hip hop'a oltayı attı bu albümüyle, çok da iyi yaptı. dj khaled'in formülünün bile eninde sonunda tuttuğu piyasadan bahsediyoruz üstelik, yazın başlaması da kendisi için biçilmiş bir kaftan oldu. dj khaled'in albümüne de* bir parçada konuk olmuştu kendisi, belki de dinleyicilerini buna hazırlamak istedi.

genel olarak mükemmel bir iş yapmış kendisi. bu kadar vasıflı rapper'ı bir araya toplamak, bunları parçalara bu denli dengeli dağıtmak her babayiğidin harcı değil. en basitinden, sürekli alay malzemesi olmuş takeoff'ı diğer migos üyeleri quavo ve offset'ten ayırıp ayrı bir parçada değerlendirmesi; ki takeoff müthiş bir verse girmiş, iyi ayrıntı olmuş.

ilk parça slide ilk çıktığı günden beri zevkle dinlediğim bir parça oldu. frank ocean zaten tartışılmaz, ama migos üyelerini bu parçada görünce ilginç tepkiler gelmişti ilk başta. sonra yavaş yavaş diğer parçalar gelince albüm konseptinin bu olduğu hafiften belli oldu, zaten albümün en iyi parçalarından biri bu. az önce de bahsettiğim gibi, bu parçada takeoff yok, quavo ve offset var.

cash out daha ilginç bir görüntü çiziyor. schoolboy q ile sert giriyor, partynextdoor ile yumuşuyor, son zamanların en troll isimlerinden biri olan d.r.a.m. ile de tam olarak beat'inin hak ettiği havaya bürünüyor. gideri var yani. ayrıca starrah'ın bu parça ve hemen alttaki parçada back vokalleri bulunuyor.

ariana grande, pharrell williams ve young thug destekli heatstroke da fena olmayan işlerden. young thug'ın yavaş yavaş ingilizce öğrenmeye başladığı parça bile diyebiliriz hatta sdhgadjdasdsa

slide ile birlikte albümdeki en döngülük parça future ve son zamanlarda yıldızı parlayan khalid'e ait olan rollin. ikisi de muazzam kotarmışlar. future iyi işlerinden birini yapmış, khalid'e henüz çok ısınamasam da cidden o da epey şovunu yapmış.

travis scott ve a-trak içeren prayers up'ı da travis scott götürmüş. şarkı sonundaki scratchler hoş olmuş, calvin harris'ten şaşırtan hareket doğrusu.

ağzımı açık bırakan bir parça da holiday oldu. snoop dogg verse'ü ve john legend nakaratına kendimi hazırlamışken bir anda takeoff girdi, harikulade efektleriyle şeklini yapıp çıktı. şok olmadım tabii ama epey sevindiğim söylenebilir, kendisinin bu parçada değerlendirilmesi gayet başarılı bir seçim olmuş.

nicki minaj destekli skrt on me klasik nicki minaj banger'ı olmuş. young money'e de selam çakmayı unutmamış yine ablamız. özellikle emily blunt ve yao ming içeren verse'ü eğlenceli olmuş.

klibi gelen katy perry, pharrell williams ve big sean desteği içeren feels tatlı olmuş. çok sevmememe rağmen son zamanlarda big sean'ın verselerini beğeniyorum, ama bu demek olmuyor ki kendisine sövmeyeceğim. züppe herif, bomboş adam. teşekkür ederim.

dünyalar tatlısı kehlani bebeğim ve lil yachty kültürsüzü içeren faking it güzel, ama iki aya kalmayıp unutulacak parçalardan. kehlani'nin verseleri ve nakaratına laf söyletmem, lil yachty ise sonunu aşırı komik bağlasa da genel olarak gayet iyi bir verse girmiş. gerçekten son zamanlarda sound'u bu denli iyi yakaladığı başka bir parça hatırlamıyorum, iyi doldurmuş beat'i. parçanın ismini duyunca aklıma direkt two night stand'deki muhabbet geliyor, nereden estiyse sjdgasjdjasdas

albümün kapanış parçasında vokalde kanadalı genç ablamız jessie reyez var. tempoyu düşürüp kapatmış albümü yakışıklı abimiz. bu yazı çok rahat götürecek bir albüm olmuş, istisnasız her parçasını duyabiliriz. djlerin işi çok kolaylaşacak gibi görünüyor bu yaz, albümü baştan sona dinletseler kimse bir şey diyemez asdfdasdja

velhasıl, kısa ama dolu dolu bir albüm olmuş. neden parçaları sürekli sample halinde yayınladığını da anlamış olduk böylece calvin harris'in, albümün neredeyse yarısını çıkarmış olacaktı, kendi kendine böyle bir yol bulmuş. ha biz dinledik mi, tabii ki dinledik, ama konumuz kesinlikle bu değil. selametle.
  • bu senenin en chill en yazlık albümü. sabah işe giderken dinledim epey beğendim, şimdi döndürüp döndürüp dinliyorum. albümde hepi topu 10 şarkı var, albümün yarısını çıkmadan önce dinlemiştik. rihanna ile piyasa yapan, taylor swift'le popülaritenin dibine vuran calvin harris alışılageldik tarzından ödün vererek beni aşırı şaşırtmıştı çünkü slide geçen sene this is what you came for ile ortalığı yıkan calvin harris'e göre bir parça değildi. yine de severek dinledim.

2013 yazına damgasını vuran random access memories havası da var sanki, feels pharrell'in desteğiyle tam bir daft punk tarzında olmuş. random access memories tam bir klasik tabii ki ama bu çalışma da çok iyi bir piyasa albümü. 80'ler havasına sahip ve kısa bir albüm olmasına rağmen içinde birçok hit barındırıyor. calvin'i eski albümlerinden tanıyıp seven dinleyicileri sövecekmiş gibi hissediyorum, edmci olup da adamın yeni şarkılarını beğenen birini tanımadım.

o değil de listelerin yarısını bu tip geniş ve rahat takılan şarkılar oluşturuyor, her hit şarkıda reggae esintileri var. gelecekte çocuklarımız ''böyle berbat bi dönemde nasıl chill şarkılar dinlemişsiniz'' diye sorsa verecek cevabımız olmaz yeminle. sevgilisi/flörtü olanlar da hamakta yatıp feels dinlesinler hallerine şükretsinler. hamak giderse yere kapaklanırsanız sorumluluğu üzerime almıyorum ona göre.