şükela:  tümü | bugün
  • george clinton'un hayatini verdigi eglenceli grup. ozellikle "let's take it to the stage" muhtesem bir albumdur. her bas gitaristin dinlemesi gerekir. albumleri :

funkadelic (1970)
    free your mind and your ass will follow (1971)
    maggot brain (1971)
    america eats its young (1972)
    cosmic slop (1973)
    standing on the verge of getting it on (1974)
    let's take it to the stage (1975)
    tales of kidd funkadelic (1976)
    hardcore jollies (1976)
    funkadelic's greatest hits (1976)
    the best of the early years volume one (1977)
    one nation under a groove (1978)
    uncle jam wants you (1979)
    connections and disconections (1981
    the electric spanking of war babies (1981)
    music for your mother: funkadelic 45's (1992)
    who's a funkadelic? (1992)
    picture disc box set volume i (1992)
    picture disc box set volume ii (1992)
    the best of funkadelic: 1976-1981 (1994)
    hardcore funk jam (1994)
    live -- meadowbrook, rochester, michigan
    12th september 1971 (1996)
  • kimi parcalarinda rock semalarinda fink atan funk toplulugu. güzeldir, sendir, sakraktir, les funktir.
  • (bkz: maggot brain)
  • çok eğlencelidir şarkıları.. defunkt'la benzer yanları fazladır..red hot chili peppers'ın bünyesinde bulundurduğu funk melodilerinin temeli funkadelic'ten ve george clinton'dan gelir.ağabeylik yapmışlardır flea ve anthony kiedis'e
  • parlement caz klab *
    hepsi aynı kovboy çizmelerini çekerlerdi çalarken ayaklarına. parmaklarıyla çalardı ama.
  • şimdi bu adamlar da insan ben de insanım ya.. resmen gurur duyuyosun ne kral bi canlı türüyüz. maggot brain deki gibi bi gitar solosunu yazabiliyoruz. yani tamam aynı adam değiliz de şimdi al benim beyineki nöronları, uyarılma kolaylıklarını falan değiştir bi kısmının, bi kısmını at, ekle, tersten bağla, bu adamlar yani evet. iyiler vesselam.
  • bana zaman zaman bir tutam hendrix tadı verendir. özellikle ilk dönemlerinde. zaten hendrix'in müzik yaptığı dönemle de aynı zamana denk gelir.
  • gözden kaçırılmaması gereken taş grup.
  • 1970'lerin amerikan funk rock grubu.
    maggot brain albumleri rolling stone dergisi tarafından gelmiş geçmiş en iyi 500 album listesine girmiş, bu albümün açılış şarkısı maggot brain gitaristleri eddie hazel'in solosuyla klasikleşmiştir.