*

şükela:  tümü | bugün
  • dota 2 oyununda avrupa'nın en iyi 25 oyuncusundan birisi. genellikle mid lane oynar. 30 fps tinker oynayışları meşhurdur. seviyoruz kendisini.

twitch.tv/funkefal
  • türkiye'nin en iyi sıralama sahibi dota oyuncusudur. sinirlenmediği sürece gayet güzel yayın yapan insandır.
  • tinker spamlayarak birçok oyunu kazanabilen bir türk oyuncu olmakla birlikte genellikle şu sıralar mid oyunar kendisi. girdiği oyunlarda tinker direk banlanma oylamasına giriyor.

eskiden yayınları fazla izlenmezken, yeni rank sistemi sayesinde avrupanın ilk 50sine girmeyi başardı ve yayınlarında da bunu belirterek dikkati üzerine toplamaya başladı.

izleyicileri olarak, kendisinin yakın zamanda uluslararası profesyonel bir takıma katılmasını ümit ediyoruz.
  • tipik toxic türk dota 2 oyuncusu.
  • first pick tinker alıp mid'de w33'yi ezen eleman. halıları kemirmiştir w33 o gün.
  • ditch the body'nin kanalında kendisinden ne dersler çıkarmalıyız vidyosu düşmüş. adam oyuncu.
  • an itibariyle avrupa sıralamasının zirvesindedir.kahraman havuzunu genişletirse rekabetçi ortamda kendisini görmemiz mümkün. sinirlendiği anlar da harika.
  • klasynky'den sonra avrupa sıralamasının tepesine çıkan ikinci türk sanıyorum. umarım başarısı devam eder de bir majorda görebiliriz ilerleyen zamanlarda.
  • sıkıntıdan dota yayınlarına bi bakayım dedim, kendisinin şuanki yayınına denk geldim. twitch'te türk yayıncıları çok izlemesem de funkefal'e arada denk gelir bakardım. ortalamanın üzeri bir oyuncuydu ama aradan geçen uzun zamanda patchlere uyum sağlayıp kendisini baya geliştirmiş. benim izlediğim ilk zamanlarda yanlış hatırlamıyorsam 6.5k civarında bir rank'i vardı. şimdi sıralamada en üstlere kadar tırmanmış. tinker signature herosu sanırım, adam bildiğin kusursuz oynuyor. izlediğim zamanlarda maksimum 300 kişinin yayınını takip ettiğini hatırlıyorum. bugün yayınını ilk açtığımda 3000'e yakın izleyici vardı. bir de ingilizce yayın yapmaya başlamış bir yandan. helal olsun, kendisini baya geliştirmiş. adama w33 falan abone oluyor, büyük başarı. eğer mid'de 4-5 heroyu daha tinker seviyesinde oynuyorsa competitive'de boy gösterir.
  • gördüğüm kadarıyla polonya'dan oynamaktadır ve stream açıkken 30 pinge sahiptir. o tinker'ı ttnet'le oynayamaz. kusura bakmayın. türk esporunun önündeki bir numaralı engel ttnet ve olmayan altyapısıdır. yoksa iki sene yurtdışında yaşasa kral olacak funkefal gibi zibilyon tane oyuncumuz var.