şükela:  tümü | bugün
  • koleksiyonu yapılan plastik oyuncaklardır. çıkardığı her serinin teması vardır. mesela kasım'da (bkz: friends) dizisinin 6 adet karakterini piyasaya sürecekler. bundan öncesinde de çok popüler olan bir sürü seri satışa sunmuştur bu marka. michael jackson, the simpsons, minions, batman bla bla örnek verilebilir. tabi buraya kadar bahsettiğim ve popüler olan figürler 'funko pop' serisi olarak geçmektedir. bir de reaction vs var ama onlar daha farklı kategorilere girmektedir
  • içimde var olan ve türlü güzel sözler, akıl oyunları, rica minnet ile zar zor dizginlediğim koleksiyon yapma isteğimi 10 kaplan gücüne çıkaran oyuncak markası. link: http://funko.com/

ben de pop! serisine öncelik verenlerdenim. hatta şöyle düşünüyorum: ilkini aldıktan sonra kendi adıma artık her şey için çok geç olabilir. ama yine de alacağım .. sanırım. alırsam ilk olarak sayıca daha az olan hannibal veya supernatural serisinden bir funko bebek alırım büyük ihtimalle. başlangıç olarak. bu konuda da net ve kesin kararlı değilim. bu iki serinin bebeklerini de bulamıyorum da zaten ki alayım. * * *

gördüğünüz gibi kendimi bi karar vermek için zorlamıyorum. hatta işi yokuşa sürüyorum bile denebilir. maksat o ilk adımı atmamak. kimse denemediğimi söylemesin.
  • amazon.com'dan satın alınmasını tavsiye ettiğim hede hödö... türkiye'de satılan fiyatların bazen 3'te 1'i fiyatına alabilmeniz mümkün. boşuna fazladan para vermeyin.
  • saçma olduğu kadar sevimli. amaçsız olduğu kadar alınası. buffy the vampire slayer karakterleri oz ve spike figürleriyle aklımı başımdan alan firma.
  • eski nickelodeon çizgi filmlerinin figürlerini piyasaya süren firma. 1 2

arnold ve rocko'yu aldım bile sırada helga pataki var.

sünger bob karakterlerini hiç bir zaman alamayacağım, çünkü onlar maalesef karaborsada.

ürünleri amazon.com'dan getirtiyorum en güvenli yer orası gibi geliyor. amazon nickelodeon
  • netflix'teki "funko'nun hikayesi" belgeseli seyre değer oyuncak şeydi.
  • her telden çalan oyuncak firması.

aksiyon figürleri, mini figürler, anahtarlıklar, tişörtler gibi bir çok şeyde üretim yapıyor. hiçbir oyuncak firmasının üretmediği garip gurup ürünler de mevcut. en bilindik serisi ise minik vücutlu, koca kafalı ve simsiyah gözleri olan tatlı funko pop'lar

bu firmanın diğer bir özelliği ise çizgi film, dizi, film karakterleri hatta ünlü şarkıcılara bile figür çıkartmaları.