şükela:  tümü | bugün
  • sabah sabah disco sahnesinde danseden starsky and hutch tarzı iki polis görüp bir de arkadan kool and the gang - spirit of the boogie çalınca 'ne oluyoruz bismillah' dememe sebep olan süper çizgi filmdir. cine 5'te sabahları yayınlanıyor ancak her sabah mı bilmiyorum. hikayenin kahramanları biri siyah biri beyaz iki polis, mekan da san francisco, oldukça funky sahneler izliyoruz ve adamlar görevlerini bitirdikten sonra da paşalar gibi discoda boogie yapıyorlar. (bkz: discoda paşalar gibi boogie yapmak) izlediğim en orijinal çizgi filmlerden biri, bundan sonra takipçiyiz efendim. *

edit: öğrendim ki bu çizgi film fransızların işiymiş, şu dünyada funk'a japonlarla birlikte önem veren başka millet yok yahu.
  • sabahın erken saatinde cine5'te rastladıgım san fransisco'da iki polisin macerasını anlatan içinde bol bol boogie, disco, bee gees, voodoo, ispanyol paça geçen çizgi film.
  • izlemek isteyenler için bu aralar maxi tv'de rastlanılabilen funky çizgi dizi. kanalın sitesinde bir bilgi yok. en azından ben bugün maxi tv'de gördüm.
  • san fransisco'da 70'lerde geçen fransız yapımı çizgi film. ace anderson ve dick kowalski adlı iki polis ortak her gün şehirdeki criminallerle uğraşırken gün sonunda boogie palace diskosunda kurtlarını dökerler. ayrıca bu zıpırların bir de kırmızı pontiac firebird'leri vardır.

let's boogie
    let's dance
    two funky cops and we get him now
  • çok eğlenceli, 70 lerdeki iki polisi konu alan çizgi film.

her gün luici carbonara ve adamlarının peşinden koşmak, suşi lokantası sahibi mafya babasını yakalamaya çalışmak ama günün sonunda " boogie ye doymak" içerir.

san francisco' yu sevdiren çizgi filmdir.
    bu çizgi filmde çalan disco müzikleri ise apayrı bir başlık olmalı bence. gerçekten çok iyi seçilmişler..

yazık ki bu harika çizgi film yalnızca ucuz kanallarda yayınlandı.

cizgi filmin kapak resmi
  • fransız yapımı bir çizgi filmdi bu. hikaye 1970'lerin ortalarındaki san francisco'da geçiyordu. dönemi o kadar güzel canlandırmışlar ki ben bile bu yaşta oturup izlerdim. 7-8 sene kadar önce çıkıyordu kanalların birisinde, hala daha gösteriliyor mu bilmiyorum. artık çizgi film izlediğim günler çok mazide kaldı ama en son özellikle oturup izlediğim dizi bu idi. ne yazık ki herkesin anlayacağı türden bir yapım olmadığı için sanırım underrated olarak kaldı. çalan disco müzikleri ayrıca harikadır. bulsam da izlesem yine.