• bir süredir nadasa çekilen izmir'in basketbolcu fabrikası karşıyaka'nın parkelere sunduğu yeni yıldız adayı oyuncu. 1991 doğumlu 2.10 boyunda. modern uzun profilini çok iyi karşılayabilen çabuk ayaklara, çok iyi bir reaksiyon zamanına ve çabukluğa sahip. elbet şu anda sırtı dönük oyunu, pota civarındaki fundamentali yeterli değil ama saf yetenek olarak yeni bir ömer aşık gibi parlıyor. en büyük avantajı uzunlarda nadir rastlanan çok ani bir sıçrama yeteneğine sahip olması. yerden yükselmek için ecnebilerin coil dediği bir nevi yaylanmaya ihtiyaç duymadan göğe çıkabildiği için herkesten çabuk ribaunda çıkıyor, pota yakınlarında savunmacısı ne olduğunu anlamadan smaç yapıveriyor.

    çalışmaya devam etse, avrupa çapında oyuncu olabilecek yeteneğini sonuna kadar geliştirse, türkiye'yi 2010'lu yıllarda sırtlasa, hayat bayram olsa...
  • beko basketbol ligi 2009-2010 sezonu'nda normal sezonu 1,5 blok ortalamasıyla blok kralı olarak tamamlamıştır. yine maç başına 8 ribaund ile bu istatistikte ligde ilk 5 oyuncu içinde yer almıştır, türk oyuncular arasında da 1. sıradadır aynı kategoride. bu istatistikleri maç başına sadece 25 dakika süre alarak yapmıştır bu 19 yaşındaki genç oyuncu. üstelik o 8 ribaund ortalamasını savunmadaki bedava ribaundları alarak yapmamıştır, o ribaundları takım içindeki diğer oyunculara bırakıp zor ribaundlara konsantre olur, ortalamasının tam yarısı da hücum ribaundudur. 8 de sayı ortalaması tutturmuştur sayılarının çoğunda ekmeğini taştan çıkararak. aldığı süreyi mükemmel değerlendirmiştir sezon boyunca.

    bence açık ara farkla beko basketbol ligi'nin en iyi gelecek vaadeden oyuncusudur. iyi basketbolunun yanında çok da efendi ve akıllı bir gençtir. maçlarda en olgun oynayan oyuncusudur takımın. genç oyuncularda sıkça gördüğümüz; zor hareketler deneyip kendini komik duruma düşürmeler, sayı kaçırınca ya da top kaybı yapınca yıkılıp oyundan düşmeler, zor sayılardan güzel hareketlerden sonra aşırı sevinmeler... hiçbirini göremezsiniz kendisinde. neredeyse hiç hata yapmadan ilerliyor. bağıra bağıra büyük oyuncu olacağım diyor her hareketiyle. pınar karşıyaka'nın göz bebeğidir. heyecanla, merakla takip ediyoruz.
  • gün itibariyle izmir'de devam eden gençler türkiye şampiyonası'nda yaş kategorisinden ne kadar ileride olduğunu iyiden iyiye belli etmiştir ve pınar karşıyaka'nın yeşimspor'u 75-65 mağlup ettiği karşılaşmaya 36 dakikada 39 sayı ve 30 ribaund sığdırmıştır. (yeşimspor'un toplamı 36sından rakamla 6 eksik yani) kaçırdığı 7 faul ve yaptığı 7 top kaybı çok gözükse de, takım olarak yapılan toplam asist sayısının 11 olmasından da anlayacağımız üzere topun hücuma getirilip "furkan al abicim, sen hallediver" oyun planından dolayı 7 top kaybı furkan'ın boyuna göre makuldür. sezon içinde istanbul'a geldiği maçları sırf kendisini canlı izlemek üzere takip eden bizleri de mahçup etmemiştir tbl sezonu boyunca, ah biraz da istikrarlı bir şutu olsa...