şükela:  tümü | bugün
1144 entry daha
  • furki naber? :)
  • ofis duvarına sevdiği sözleri asmış. içlerinden biri de malcolm x'e ait olan şu söz;

"eğer uğrunda ölmeye hazır değilseniz, 'özgürlük' kelimesini lügatınızdan çıkarın."

peki hem eleştirdiği hem hakaret ettiği mustafa kemal atatürk zamanında ne demiş;

"özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir."

şu iki cümlenin arasında anlam ve ideoloji açısından hiçbir fark yok. ama haspam atatürk'e bok atıp ofis duvarına bu ve benzeri sözleri asabiliyor. ben bu kadar gerzeklik ve saçmalık görmedim. yav siz bu adamı savcılığa şikâyet etseniz ne oluuuur, etmeseniz ne olur? adam mı bu?!

ek: bir yazar arkadaş özelden, "malcolm x'i benimsemesi, atatürk'ü de benimseyeceği anlamına gelmez," diye güzel bir söz söyledi. hak veriyorum. zira malcolm x ile atatürk'ün hayatları ve ideolojileri açısından birebir bir benzerlik yok. ancak hayat hikâyeleri kısa bir vikipedi'lendiğinde (ki biliyorsunuz vikipedi yasak!), malcolm x'in zıtlıklardan doğru yolu bulduğu görülüyor. sonradan da olsa doğru yolu bulmuş birinin özgürlük konusundaki söylemiyle, atatürk'ün en baştan söylediği özgürlük söylemi arasında pek bir fark göremiyorum.
  • gelip burada hesapta tarafsız takılıp itidalli yazar tribi yapan tiplerin yazar başlıklarına kısaca bir göz atmanızı öneririm.
    istisnasız hepsi troll. muhtemelen elemanın kendi yan hesapları.
  • he he tanımıyorsun inandık hee

adam gelmiş fikirleri diyor.küfür edecem zor tutuyorum kendimi.lan kimse fikirlerinden dolayı yargılamıyor ki adamı.adamın iftiralarından,ayrımlaştırıcı tutumundan,mezhepsel yobazlığından,kadınlara bakış açısından dolayı yargılıyorlar.sende gelmiş ama fikirlerinden dolayı yargulanıyor.pis ekşiciler ühühühü.ben onlardan değilim diye ortalarda geziniyorsun.

onu da geçtim fikirlere saygı duyuyorsan bu başlıktaki herkes kendi fikrini söylüyor.onlara da saygı duy!!
  • troll engellemek hiç bu kadar zevkli olmamıştı. adıyla açılan başlık sayesinde sözlük daha temiz, daha güzel.

tanım: kendisine dilberay'dan şu şarkıyı hediye ettiğim yaşam formu.
  • bu şahısı yeni yeni tanımakla birlikte, hiçbir entrysini okumadığımı önceden belirteyim.

ancak kendisine yazılanları okuduktan sonraki izlenimim, basit bir troll olduğudur.

bu klişe hiç değişmez arkadaşlar;

dikkat çekici bir nickin arkasına saklanırsın,

nicki duyurmak için tepki çekici entryler girersin,

halkın şah damarı ne ise oradan vurursun, (bu da trolleri 2'ye ayırır. 1- din düşmanı troller, 2- atatürk düşmanı troller)

nefret edildikçe haz alırsın,

nickinin altı entry doldukça zevkten çıldırırsın,

ufaktan ifşa olmaya başladıkça "aha sıçtık" dersin,

sallamıyorum pozlarıyla ifşa edenleri bertaraf etmeye çalışsan da korku sarmıştır,

dava açılınca hakime ağlayarak ben sadece trollük yapıyordum ciddi değildim diye ağlarsın.

velhasıl, değişmeyen sözlük klişeleri böyledir.

(bkz: end of the story)
  • adama hala troll diyenlerin olduğunu görmemiz sahiden okuduğumuzu anlamadığımızın en basit kanıtı. yahu herifin yazdığı nefret dolu, gerici, hastalıklı tüm entryler özbeöz kendi düşünceleri, kendi inancı. düşünmekle kalmayıp eyleme bile dökmüş kendi çapında sikik eylemlerle.

öncelikle troll tanımının ne olduğunu bi öğrenin, ondan sonra bu haysiyetsize troll diyin. (owencandı, lara gofretti troll) bu adam sırf ortalığı karıştırmak, provokasyon yaratmak için zihninden geçenleri kusmadı hiçbir zaman. bu yüzden profilini asla engellemedim. her entrysi bana nasıl bir bok çukurunda yaşadığımı hatırlattı sağolsun. tırnaklarımı kendi derime saplaya saplaya kadınlar hakkında yazdıklarını okudum. çünkü bu hain, yaşadığım toprakların o kadar güzel bir özetiydi ki, eskaza unutup mutlu olmaya, umut yeşertmeye filan kalkmamam gerektiğini hatırlattı istisnasız her cümlesinde.

her ne kadar devir benim devrim diye düşünüp, 15 temmuz yiğidiyim diye gezinsen de senin durumun çok başka be fucko :) güzel emsal olacak senden, bekliyoruz haberlerini.
  • "yahu herifin yazdığı nefret dolu, gerici, hastalıklı tüm entryler özbeöz kendi düşünceleri, kendi inancı." denmiş. kendi özbeöz düşüncesi olması adamın trol olmasına mani değil. türkiyede daha sık rastlanan tür bu arkadaş gibileri, adeta "varoluşsal trol" ya da "trol var oluşlu" diyebiliriz. tam olarak trol'ün tanımına uymuyor ama savunduğu, yaptığı söylediği şeyler insanlık tarihinin temel kazanımları esas alındığında anca bir trol'ün edebileceği sözler oluyor. allah ıslah etsin diyeceğim ama tırnak ucu kadar umudum yok.
  • mahkemeler, üniversite kararı, bol bol adliyeye gidip geleceksin, hazır mısın?
  • atatürk'ün kurduğu ülkede doğup büyüyecek, okuyup üniversite bitireceksin, sonrada yemeyip içmeyip, aziz hatırasına saygısızlık yapıp küfredeceksin öyle mi? kim zehirleyip seni zombi yaptı lan furkan? nasıl bir meczup batağına düşürdüler seni.şahsi düşüncem, yurtdışı bağlantıların olduğuna inanıyorum. sonuçta beyinsiz de olsan, türkiye cumhuriyeti'nin bir yurttaşısın. bi yerde adına da üzülesi geliyor insanın. benim vatandaşım niye atasını tanımasın, ülkesini arkadan niye hançerlesin diye. ama vatan hainlerine üzülmek olmaz furkan..
8 entry daha