şükela:  tümü | bugün
967 entry daha
  • merhaba furkan, 7 ekim'e girdik. bugün de biraz senden bahsedeceğiz.
  • 15 temmuz'da kemalist darbe yapıldığını zanneden çomar.
  • halen marmara üniversitesi tıp fakültesi akademik kadrosunda ismi geçen atatürk düşmanı.

https://tip.marmara.edu.tr/akademik/akademik-kadro
  • hala buradayiz,bekliyoruz..gerekli yaptirimlarin isleme konmasini bekliyoruz.bu herife hukuk haddini bildirecek..
    .buradayiz..bekliyoruz..
    bekliyoruz..
  • atatürk ve cumhuriyet hakkında yapmış olduğu sistemli saldırılar karşısında herkes elinden geleni yapmaya çalıştı. kimi buradan tepkisini dile getirdi, kimi konuyu farklı sosyal medya mecralarına taşıdı, kimi gidip suç duyurusunda bulundu. sonuç? süreç yargıda. bir şey çıkar mı? hiç sanmıyorum. peki bunu bilmeme rağmen neden suç duyurusunda bulundum? bu ve benzeri kamu zararlıları meydanı boş bulup, kafalarına göre at koşturmaya çalışırlarken biraz daha temkinli olsunlar, ötekileştirdikleri %50’nin armut toplamadığını anlasınlar.

bu ülkede adalet olsaydı şayet, daha kimliğinin ifşa olduğu dakika marmara üniversitesindeki görevine son verilir, hiçkimsenin suç duyurusunda bulunmasına gerek kalmadan da hakkında soruşturma başlatılır ve şimdilerde cezaevinde olurdu.

ben devlet otoritesinin üstünde bir güç tanımak istemiyorum. ancak, atatürk ve cumhuriyet hakkında son dönemde yapılan bilinçli saldırılar bu şekilde artmaya devam ederse, sonuçları hepimiz için çok ağır olur. ateşle oynamayı bırakmalılar.

bu ülkede, “heykellerin köpek leşleri gibi süründüğünü” gördüklerinde, son gördükleri şeyin bu olacağı ve hepimiz için kıyametin kopacağı kesindir. o iş öyle kolay değil, olmayacağınıda biliyorlar. tek amaçları sindirmeye çalışmak. bunu yapmaya çalışanlar için üzülerek söylemeliyim ki, avuçlarını yalayacaklar.

bu ülke farklı bir coğrafya. ne doğu’ya ne batı’ya benzer. herbirimizin kendimize göre kutsalları var. benim için gazi mustafa kemal atatürk ve onun devrimleri, birbaşkası için islam dini peygamberi muhammet mustafa, birbaşkası için otlu peynir. bizi biz yapan bu kutsallara dokunmadan birarada yaşayabilme becerimiz. son birkaç yıldır kutsallarımız bilinçli bir şekilde çiğneniyor. ağırlıklı olarak benim tarzımdaki insanların kutsalları çiğnendi, çiğnenmeye devam ediyor. sabır gösteriyoruz. bana göre bu sabrın sınırı dolmak üzere. lütfen çok geç olmadan birileri bu anlamsız gidişe dur desin.

edit: düzeltme
  • ekşicilerin buraya yaza yaza nazar etmeye çalıştıkları mimli troll. sürekli birileri tarafından kollanılması, bişeylerin önüne atılması bakımından birilerinin piyonudur-projesidir denilebilir. buraya kadar bi sorun yok... ama bu adamı dövmeyi istemek, canına-malına kasıt etme arzusu, bi noktaya kadar anlaşılabilir olduğu halde, charlie hebdo’yu darmaduman eden ışidçilerin arzu ve emelleriyle paralellik göstermekte.

evet, atatürk’e hakaret edenler için benim de kati düşüncelerim var fakat durmadan bahsettiğiniz “özgür” dünya işte böyle bir şey arkadaşlar. biri sizin örnek aldığınız, belki görmek için canınızdan geçeceğiniz birine söylemediğini bırakmayabilir. siz de başka birinin kutsalına dilediğiniz yakıştırmayı yapabilirsiniz. hür iradeyle ya da ezberle, herkes her şeye sövebilir.

ha... sırf sizin kutsallarınızla alay edilmesin, geri kalanın koy götüne diyorsanız, aşağılık yavşaklarsınız arkadaşlar. hiç kusura bakmayın.

bu arada mustafa kemal atatürk benim kutsalımdır. beni az çok takip eden, birkaç yazımı okumuş olan herkes bunu anlayabilir.
  • öf ne akademisyeni ya. altı üstü doktora öğrencisi, yayınsız, sunumsuz, başarısız. arkasında fetönün desteği olan her gerizekalı beyni sulanmış devlet düşmanı girdi zaten bir yere. bu da onlardan. hak etmediği kurumdaki hak etmediği pozisyonun elinden alınması gerek. in other words, götüne tekmeyi yemesi için geç bile kalındı.
  • marmara üniversitesinde görevine devam eden aleni atatürk düşmanı. marmara üniversitesinin ayıbını görüp tercih yapmayı düşünen vatan evlatlarına not olarak kalsın burası.
183 entry daha