şükela:  tümü | bugün
  • ekşi sözlük'te kendi ismimle açılan başlık altında alenen ölümle tehdit edilmemdir.

birisini ekşi sözlük'te alenen ölümle tehdit etmenin cezası sözlük yönetimi tarafından ne olarak belirlenmiştir merak etmekteyim.

zira yasalarda karşılığı hapis cezası.

işte laik seküler kemalist kafa budur. fikir özgürlüğü, vicdan özgürlüğü kavramlarını geveler dururlar ama biraz canları sıkılınca içlerinden bir katil, bir cani, bir zorba, bir faşist fırlayıverir.

işte o entry:

"artık hayatı bir mayın tarlasında gezmekten ibarettir. o metalik ses kulaklarında çınladığında keşke diyeceksin."

yazar: mafederli zengin staylasi

(bkz: #73840822)

silinirse diye caps'i alındı ve savcılığa suç duyurusunda bulunulacak.

edit: entriyi bir zihniyeti ifşa etmek için yazmıştım. aşağıda da üstü kapalı ölüm tehditleri devam ediyor ve zihniyetinizi çok güzel ifşa ediyorsunuz, tebrikler. sizler potansiyel katil ve pkk'nın oyuncağı olmuş kaybetmeye mahkum bir güruhtan fazlası değilsiniz.

edit 2: o kadar çok mesaj geliyor ki, "aslında akp karşıtıydım ama senin sayende bu laiklerin ne kadar faşist ve zorba insanlar olduğunu görüyorum, erdoğan bir gitse bunlar ülkeyi mezbahaya çevirip kasap gibi insan keserler" diyenler mi dersin neler neler. avukatım gerekli işlemleri yapmaktadır, ilgili şahıs hakkında suç duyurusu bu hafta içinde gerçekleştirilecek.

adalet bakanlığı'nda bilirkişi olman da güzel oldu, böylece adalet bakanlığı benim gibi vatansever ve onurlu haysiyetli insanlara ölüm tehdidi savuran senin gibilerle çalışmayı eminim kesecektir.

tehdit suçunun cezası:

tehdit suçunun cezası tck m.106’da belirtilmiş olup suçun nitelikli hali temel halinin işlenmesi durumunda verilecek olan ceza miktarları farklılık göstermektedir. tck m.106/1’de belirtilmiş olan tehdit suçunun temel halinin işlenmesi durumunda faile 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası verilmektedir. fakat aynı maddenin ikinci cümlesinde belirtilmiş olan malvarlığına karşı tehditte bulunma ya da sair bir kötülük edeceğine dair tehditte bulunma suçunun işlenmesi durumunda ise fail, 6 aya kadar hapis cezasına veya adli para cezasına çarptırılacaktır.

tehdit suçunun tck m.106/2’de dört bent halinde belirtilmiş olan nitelikli hallerinden birinin işlenmesi durumunda ise cezanın ağırlaştırılmasını gerektiren nitelikli halin varlığından söz etmemiz gerekecektir. bu durumda fail hakkında 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezasına hükmolunmaktadır.
  • savcılığa suç duyurusunda bulunmuş hapis cezası bekliyormuş.
    nedeni birisi ölümle tehdit etmiş.

güler misin yoksa paket yapalım moralin bozukken mi kullanırsın.

furkan alooo senin kafa nanay tatlım. burası türkiye...
    kimler kimleri ölümle tehdit ediyor. bunun hukukumuzda yeri mi var sanıyorsun.
    serbest bırakılıyor ve sonunda ya uzaklaştırma alıyor ya da dava düşüyor.

yazık la kimin çocuğuysa diyeceğim ama onu da biliyoruz.

tanım: bir troll ağlıyor gözleri yaşlı.

edit: yazık maddeler falan paylaşmış. yolda kendi halinde yürüyen kızın yüzüne yumruk atmanın hukukumuzdaki yerini de paylaşır mısın?
  • tehdit olarak değerlendirilmesi ancak varsayım ile mümkün olan sözlerle gerçekleştirilmiştir.

metalik ses, trollün girdiği entrylerin suç teşkil etmesi gerekçesi ile alması muhtemel hapis cezası sebebiyle duyacağı “çıkrilik” şeklindeki kelepçe takma sesi de olabilir. aksini söylemek varsayım olacaktır ve varsayımlar üzerine ceza vermeyi yüzyıllar önce bıraktı insanoğlu...

edit: yazmayı unutmuşum, cezaevi koğuşunun demir kapısının “klank” diye kapanmasından da söz ediliyor olabilir.
  • (bkz: furkan bölükbaşı kim amk)

eeeeyyyy sen kimsin yaaaa?
  • yoldan geçerken durduk yere millete yumruk atanlar serbest bırakılıyor sana mı adalet verecekler? ha illa adalet istiyorsan komple incelendiğinde umduğunu bulamayabilirsin.
  • (bkz: korktun mu?)
  • karşı tarafın niyetini bilemeyiz ki furki. belki tamamına erdirecek ve tehdit suçu düşecek.

bizden kahinlik yapmamızı bekleme arkadaş.

ayrıca atatürk’le dalga geçmek, hakaret etmek falan neyineydi ki senin? şimdi josef josef gezinip, “atatürk’e hiç hakaret etmedim ki” diye entariler giyiyon.

burdan da hayır bekleme. get puronu em, piponu somur, saçını uzat, martılarla neyin takıl, adliyeden cevap bekle.

tanım: bir yazarı ilgilendiren ciddi, vahim başlık.
  • (bkz: ağlama melis)
  • laik, seküler ve kemalist kafa'yı söz konusu entry'den nasıl tespit ettiğini merak ettiğim
    yazarımsı serzenişi?

içinde din yok, devlet işi yok, atatürk yok. var da biz mi göremiyoruz furki?