şükela:  tümü | bugün
 • osmanlı ocakları şeysi ve akp gençlik kolları şeysi furkan gök ün;

  "sayın başkanım recep tayyip erdoğan
  yarın geç olmadan halifeliği ilan edin
  ılk halife de siz olunuz...." şeklinde attığı tivittir. bu elemanı ciddiye aldığım için değil yazılan yorumları okuyup gülmeniz için paylaşım yaptım.

  link: https://mobile.twitter.com/…tus/1016358367009366016

  ne olur ne olmaz ekran görüntüsü: http://i.hizliresim.com/gd3ajv.jpg
 • son halifenin islam aleminde yaşadığı hayal kırıklığını düşününce art niyetli bir istektir.koskoca islam halifesi cihat ilan ettiği halde, ingiliz ajanı lawrence'in 100.000'de 1'i kadar bile adam toplayamamıştı. lawrence acımasız bir örnek olacak sanırım doğrusu, bir köy muhtarı kadar bile adam toplayamamıştı.

  halifelik eski ve kutsal bi makam olarak kalmalı ki, islam daha fazla zedelenmesin. zaten ortalık islam'ı kirleterek ve zedeleyerek çıkar sağlayanlarla dolu iken, basbayağı art niyetli bir paylaşım olduğunu düşünüyorum. eğer bu istek can-ı gönülden bir istek ve beklenti ise tavsiyem lütfen tarihi dizilerden değil, kitaplardan öğrensin bi zahmet furkan bey. osmanlı imparatorluğu/devleti hiç bir zaman kullanamadı bu ünvanı, sadece sembolik olarak kaldı. bir kere almanlar kendi çıkarları için kullanmak istedi onda da başarısız oldular. halifelik halifelere bile fayda sağlamadı, osmanlı'ya geçene kadar eceliyle ölen halife yok denecek kadar az. her halife'den sonra islam biraz daha parçalandı, biraz daha güçsüzleşti.

  günümüzde de halifeliği eskisinden farklı bir sonucunun olmasını beklemek afaki olur. boş uğraştır. sembolik olarak bile bir artı katmaz, ülkemize eksileri saymakla bitmez. örneğin halifenin bizim devletimizden olduğunu düşünelim ve bir arap ülkesinden yardım isteyelim, bakalım ne olacak diye düşünelim. ilk başta arabistan kendi halifesini seçip bize cihad ilan eder. ortalık 100'lerce halife kaynar.
  furkan bey'e tavsiye olarak, kitap okumasını ve hayallerle yaşamamasını öneriyorum.
 • halifelik nedir diye sorsan katar da bir takım ismi diyecek kamilin serzenişi. kaile almaya, cevap vermeye bile gerek yok.
  en basit tabirle halifelik de sıhhat şartları ve kemal şartları nedir desen cüneyt çakır'ın verdiği kararlar zanneden birisinin attığı tweeti buraya taşımak bile abesle iştigaldir.
 • furkan gök'ün tivitine hiç şaşırmadım. tam 5 sene önce lise sıralarındayken yine bir seçim sonrası arkadaşımın yaptığı yoruma dönüp bir bakmıştım dedim hakikaten bir bok bilmiyor avanak o gün bugün kestim laf anlatmayı bazı tiplere. şurda hafiften bir bildirmişler tabii

  tivit silinmemiş girip altına atılan mentionlara da bakmanızı tavsiye ederim. epey güldürmüş özellikle furkan beyin önündeki şarap şişesinin hangi elinde pardon neresinde patlayacağına dair.

  kısacası bunlar bizim tarihimizi bilmediği gibi islam tarihine de epey uzaklar. yine allahtan hikmet yakardığımız bir olay daha.
 • ama kafamız nasıl güzel !!

  bu lavuğun torbacısını bilen allah lillah aşkına yeşillendirsin...
 • millet ne cigaralar içiyor
 • (bkz: furkan göt)
 • islam yeni geldi herhalde buna baksana ilk halife ol falan diyor
 • halifelik yetmez reise furkan direk allah ilan edelim olsun bitsin.
 • ilk halife?
  islamiyet’te yeni bir makam doğuyor herhalde.