• parkede dağ gibi duran 16 yaşındaki basketbolcu. bu yaşta gördüğüm en iyi fiziklerden birine sahip. basketbolun kadir inanır'ı olma tavrından vazgeçmesi ve biraz söz dinlemeyi bilmesi gerekiyor zira henüz basketbolu gelişme aşamasında.
  • parmak ucu hassasiyeti ve oyun görüşü olmayan kalas türk pivot ekolünün en yeni temsilcisi.
  • yaşıtlarımı sahada izlemek değişik hissettiriyor :) savunmada genel olarak başarılı gördüm ancak biraz ağır kalıyor sahada, hızlanırsa ve hücumda daha iyi pozisyon alırsa ilerde euroleague de iş yapabilir
  • basketbolun ozan kabak'ı. çok önemli bir defans kozu.
  • o kadar sene alperen şengünile beraber oynayıp bu kadar kalas kalmak gerçekten çok büyük başarı. 2. ligde bile zor oynayacak yetenek seviyesindeyken beşiktaş’ta anlamlı süreler alması beşiktaş’ın büyük bir ayıbıdır.

tanım: süper lig’deki en kötü 5 pivottan biri
  • kendisi defans kozundan ziyade tam bir faul makinasıdır.
  • bırak basketi
  • bu yaz itibariyle ergen irisi fiziginden kalipli bir fizige gecmis. belli ki agirlik antrenmanlari yapmis, vucuduna yatirim yapmis.

ancak atletizmi cok sinirli, burada dogal sinirlarini zorlamasi lazim. hicbir sekilde yerden 10 cm yukselemiyor. atik olmadiginizda ve uzanamadiginizda ancak muhtesem bir pozisyon bilgisi ile takiminiza zarar vermeden sahada kalabiliyorsunuz. bu da yasi itibariyle kendisinde yok.

benim tavani olarak gordugum tamer oyguc ya da roberto chiagic gibi oyuncularin 19 yasinda bu kadar hantal oldugunu sanmiyorum.

buralarda gelisim gosteremezse malesef ileriki yaslarinda cok zorlanacaktir.
  • türkiye basketbol süper liginin açık ara en kötü pivotu “hızlanırsa ve hücumda daha iyi pozisyon alırsa ilerde euroleague de iş yapabilir” bu çocuk tavanının tavanını görse yine euroleague’de iş yapamaz , tbl de de iş yapamaz sırf yaşı genç diye bu kazmaya ciddi süreler veren ahmet kandemir’den de koç olmaz el ele verip beşiktaşı bu sene küme düşürecekler .
  • ahmet kandemir gönderildikten sonra süresinin yarı yarıya düştüğü maçta beşiktaş daçkayı baştan sona üstün oynadığı maçta çift hanelerle yendi bu çapsız ne zaman gönderilecek bakalım .
hesabın var mı? giriş yap