• oldum olası sevmedim bu çocuğu. birol güven'in rezalet tarzının değişmezi çok bilmiş velet'e cuk oturan havuç.

geçenlerde tesadüfen bir haber okudum kendisiyle alakalı. şimdi bu ufo denen ısıtma sistemleri üreten markanın reklamlarında neyi oynadı ya, hah, bu ufo sitesinde şey demiş "ufo'yu seviyorum çünkü" diye başlayan cümleyi en güzel tamamlayan kişi sevgililer günü'nde furkan kızılay'la yemeğe çıkacak. lan tamam anlıyorum garip gureba çekilişlere katılıp teoman'la, murat boz'la yemeğe çıkmak isteyen kızları. ulan gökhan özen'le yemeğe çıkmak isteyen kızı bile anlıyorum da, furkan kızılay be güzel kızım, nabıyosun sen? hani bu kadar mı hedef küçültülür? ayrıca hanım kızımız ilgili cümleyi "ufo'yu seviyorum çünkü dünyayı ısıtan güneş gibi, sevgi kadar sıcak bir dost" şeklinde tamamlayıp kazanmış ödülü. o cümleyi kuran çıkacak furkan'la yemeğe tabii ben mi çıkayım amına koyim?

şimdi, haberi yapan ekonomi sitesinin ufo markasıyla bir danışıklı dövüşe müdahil olduğu o kadar sırıtıyor ki, haberin alt başlıklarından biri "bowling oynayıp, ufo konuştular". manyak mısınız lan? nasıl bi ambiyans tahayyül etmeliyim ben şimdi?

- ufo'yu seviyorum çünkü bowling kadar eğlenceli bir dost, değil mi sevgili furkan?
    - gerçekten çok haklısın sevgili özge. ben de belli bir yaştan sonra gördüğüm her deliğe üç parmak sokmuyor değilim.

bak bak, haberdeki son cümleye bak: "kendisine bir de uzaktan kumandalı ufo hediye edilen özge çiftçi, ufo yönetimine ve furkan kızılay'a teşekkür ederek, hediye edilen ufo'yu odasında kullanacağını söyledi" hadi ya? cidden odanda mı kullanacaksın? iyi, tepesine çıkıp o galaksi senin bu gezegen benim gezme hayali kurmamışın bari.

neyse, anlamıyorum ben. düşünmekten emekli oldum. geçenlerde de gece alemlerinde görüntülenmiş, tipe bağele: http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/…&p=2&rid=2368

lan tamam, genc adam, gezecek tozacak, biz de onun yaşında deli gibi sürtmüyor değildik. ama nedense ben bu adamın süt gibi karılarla böyle takılmasını kabullenemiyorum arkadaş. lan hakkıdır eyvallah da, beni böyle bişey içeriden içeriden rahatsız ediyor ya, engel olamıyorum. lan o bildiğimiz yerden bitme havuç bu be. arkadaşımın erzurumlu babasının deyimiyle havutz.

kendisine buradan mevlana'nın meşhur etme adlı şiiriyle seslenmek istiyorum. şiir ezberimde olmadığı için özetleyeceğim:

birtakım şeyler yapıyormuşsun,
    yapma.
  • daha önce yazıldı mı bilmiyorum ama aynı adla trt spor'da bi programı da var. böle mikrofonu almış, sizce bu nasıl olur, olur mu diye sorular soruyo.

buradan yetkililere sesleniyorum eğer tip bakımından farklı olmak prim yapıyosa, turuncu saç, kıvırcık saç falan, ben acayip tipsizim. yolda yürürken falan tipini sikiim diyenler oluyo, küçükken annemgil misafirliğe götürmezdi beni. iletişim kuralım..
  • çocuklar duymasının yeni fragmanında görüldüğü üzere son haliyle havuçluktan çıkıp turp halini almıştır.
  • kendine hala güveni var bu çocuğun.
    geçen gün twitter'da şöyle bi şey yazmış da asdaksjdajsdad
    "trafikte beni durdurup laf eden adama cevap verince sen kimsin dedi hakkaten guldum :) cevap: @furkankizilay istersen tweetten takip et :)))"

arkadaslar @furkankizilay a bulasilmayacagini anladik umarim. don't mess with carrot. anlamayanlara ingilizce de anlattim.
  • youtube'da klibinin altındaki bir yorum, altımdan sandalyeyi çekmiştir.

"cep telefonu? almis mi acaba?"
  • kaliteli müziğin yeni adı olan fantastik sanatçı. michael jackson ve iron maiden gibi dandik müzik yapan provakatörlerin dinlendiği ülkemizde müziğe yeni bir soluk getirmiştir.
  • attığı twiti sözlükten gördüm. benim esas merak ettiğim furkan kızılay'ı twitter'dan kim ve niye takip eder.
  • "bana araba kullanmayı babam öğretti ama bir tek geri vitesi öğretmedi," diyerek tarihin en anlamsız raconlarından birini kesmeye çalışmış adam. böyle bir babam edebiyatı, bizde r yok sosu, racon çabası derken hepsini birbirine karıştırıp ortaya şekilsiz bir şey çıkarttı...
  • ekşisözlük'ün garip yanlarından biri, yaşın yanında kuruların ve hafif nemlilerin de yanması. ilginç bir linç kültürü var. ne kadar inkar etsek de, nicklerin arkasında insanlar biraz daha rahat davranıyor. gg gerekçesi bir yana, bir insanın yüzüne karşı söylenmeyecek şeyler buradan da yazılmamalı. yüzüne karşı söylenmeyecek derken kastettiğim "götün yemezse" veya "dava açarsa" korkuları değil; hakaret edilen kişinin bu lafları hak edip etmediği iyi düşünülmeli. misal ben bush'un yüzüne küfredemem. çünkü ebemi bellerler. ama gayet küfredilesi bir adam. veya 1.95'lik bir boksörün yüzüne küfredemem. ağzımla burnumun yerini değiştirir. ama küfrü hakettiğini düşünebilirim.

şimdi bu havuç efendinin dandik şarkısına ve dandik şarkısından çok daha dandik olan klibine yöneltilen eleştirilerin çoğunda iyi niyetten çok kıskançlık görüyorum. çünkü furkan'ın dandik şarkısından berbatlatca kez berbat onlarca şarkı var piyasada. ama göt göstermeyle, bacak açmayla, dekolte sergilemeyle bir şekilde tutunuyorlar bu piyasada. furkan'ın yarısı kadar hunhar eleştiri almıyorlar. furkan'ınsa gösterebileceği ilgi çekici bir uzvu yok. albüm kapağında kolu gözüküyor birazcık, o da akıllara zarar zaten. furkan'ın tek kozu, çocuklar duymasın'dan gelen sempatisi. o sempati de o kolla birlikte tarihe gömüldü yalnız.

ergen rock yapıyormuş. adam ergen zaten?

kız tavlamak için albüm yapmış. biz o yaşta kız tavlamak için neler yapmadık ki? adamın tek avantajı ünlü olmasından dolayı kolay yoldan albüm çıkarabilmiş olması. zamanında aynı albümü biz götürsek kıçımıza tekmeyi yerdik, orası doğru. mamafih, bu durumdan dolayı adama ekstradan yüklemeye çalışmak açık ve seçik bir biçimde kıskançlığa girer.

müzik onun alanı değilmiş, ne işi varmış. kimin alanı? yıllardır şarkıcıyım diye geçinen, milyarları götüren sikko popçuların şarkılarından çok daha kötü bir iş çıkarmamış bence.

eeeyle bir hevesle girmiş. 18-19 yaşında birinin böyle bir hevese kapılması çok mu anormal geliyor? çocuğun işinin kalitesini eleştirmekten ziyade girişimciliğini yermeye çalışmak yine açık ve seçik bir biçimde "ben yapmadım, o niye yapıyor lan" demektir. yani o da kıskançlık.

ilk şarkısı çok dandikmiş. dandik tabii lan. türkiye'deki megastarların, superstarların ilk şarkılarına bi bakın hele. tarkan'ın ön dişleri ayrık kliplerini dalgasına paylaşmıyor musunuz facebook'ta? tabii demiyorum ki havuç büyüyecek, tarkan olacak. sadece art niyet seziyorum.

şahsen kendisine şu yönde bir eleştiri getirebilirim: zamanında çıkardıkları iyi işlerle şöhret olmuş insanların, popülerliği kaybetmemek uğruna yaptıkları kötü çalışmaları büyük bir ziyan olarak görüyorum. kimin hangi konuda ne kadar iyi olduğu öznel yorumlara tabi, tabii *. kendi adıma söyleyim; şafak sezer, engin günaydın, binnur kaya, şahan gökbakar ilk aklıma gelenler. belki şöhreti elde tutmak, belki az biraz daha para kazanmak uğruna prestijlerini zedeleyecek işler yaptılar. ve bu bana aç birinin hırsızlık yapmasından daha acınası geliyor. ben olsam bir model düşük arabaya binerim, iki oda küçük evde otururum, ama zamanında yaptığım işleri birazcık daha lüks uğruna baltalamam. ha adamlar yaptıkları işlerin samimiyetine inanarak yapıyorlarsa ayrı. fakat mesela şahan'ın recep ivedik'e kaptırıp gitmesinin altında başka kokular alıyorum.

her neyse, sapmayım konudan. furkan'ı oyuncu olarak sevdik ama çocuklar duymasın'dan sonra bu yönde bir icraatini göremedik. umarım şöhreti az daha uzatayım derdiyle benzer işler yapıp reputasyonu sapır sapır harcamaz. ister oyuncu olarak ister müzisyen olarak...

harcarsa da bağane elin havucundan. aklıma geldi, yazdım öyle.
  • konser afişlerinde tanımayan olursa diye isminin yanına parantez içinde "havuç" yazılan şarkıcı?!?
hesabın var mı? giriş yap