şükela:  tümü | bugün
945 entry daha
 • takımda ray allen var da onun yerine ilk 5 başlıyormuş gibi tepki verilen basketçimiz.
  yok yani richardson sakatsa ya ennis ya thybulle ya da furkan oynayacak.furkan niye ilk 5 başlıyormuş diye triplere giriyorlar. 30 yaşında bi baltaya sap olamamış ennis'ten ne eksiği var ,ya da vitaminsiz tybulle'de neyi görüyorsunuz bizim görmediğimiz?
  son maçlarda dışardan biraz düşük yüzdeyle oynuyor , umarım bu maçla birlikte susturur çok bilmiş sixers fanlarını.
 • ilk 5 başlaması baya eleştiriliyor. özellikle matisse thybulle'nin ilk 5 başlamasi yönünde taraftarın büyük bölümü. furkan ise bu eleştirenleri haklı cıkaracak performansına devam ediyor. ben takasta kullanilacagini düşünüyorum yan parça olarak ama böyle oynamaya devam ederse ilk önce süresi düser sonrada rotasyon dışı kalır. 7 sayilik katki icin kimse o kadar kotu defans yapan bir oyuncuya katlanmaz. maçları izleyenler bilir furkan hep onemli dakikalarda benchte bekliyor cunku guven vermiyor . ha belki tek soyleyeceginiz portland macidir koc guvendi son topu verdi ancak o mactan sonra yine sacma oyununu surdurdu. maçların özetini izleyip iyi oynuyor demeyin genele bakınca oyle sacma oyunu var ki hic kimse demez bu adamin nba'de 3. yılı diye. su gelisecek muhabbetinide birakmak gerek 3 yıldır nba'de oynayan bir adam gelişmediyse daha da gelisemez.
 • vitaminsiz thybulle'da gördüğümüz savunma katkısının yarısını verse keşke furkan. ya da tyhbulle gibi maç başı 2-3 tane üçlük deneyip onları da yüzdeli soksa. güya şutu kötü olan thybulle, iyi olan furkan ama sezon başından beri furkanın 4-5 maçlık serisi dışında iyi şut attığı maç yok.

  ama yine de jrich olmadığı zamanlar thybulle yerine furkanın başlaması daha doğru çünkü tyhbulle başladığı zaman ilk 5te şutör olarak görülen kimse kalmamış oluyor bu da pota altına yığılmalara sebep oluyor. zaten normalde nbade ilk 5 başlayan 5li aynı zamanda maçı bitiren 5li olur ama son bi kaç maçtır furkan başlayıp thybulle bitiriyor.
 • çok üzüyorsun bizi furkan. potansiyelinin çeyreğini oynayamadın daha nba kariyerinde. saman alevi çıkışlarını saymıyoruz tabi. sabit şutör rolü sana çok dar be kardeşim. topu yere vurmaktan korkma bu kadar. senin yarın kadar fundamental'ı olmayan adamlar neler yapıyor görüyoruz. yen artık şu zihinsel problemlerini gözünü seveyim.
 • maçlarını aşağı yukarı izlediğim için kendisine dönük bu seviyede eleştiriyi pek anlayamıyorum. çocuğun eline maç içinde 5 dakika top değmediği zamanlar oluyor. hiç abartmadan yazıyorum bunu. tamam üst seviye şut istikrarı yok ama ona dönük oynanan bir oyunda yok. ilk 5'teki son opsiyon, genelde zaten elde patlayan topları kullanıyor ve insiyatif kullanmasına da izin verilmiyor, ki bunda suçlu o değil bence, koçun tercihi bu yönde sanki...bence gelişiyor ama 76sers tercihinini doğruluğu tartışılabilir. sonuçta en azından kağıt üzerinde şampiyonluğa oynayan bir takımdasın, yanında çok iyi oyuncular var ama alt seviyede daha fazla sorumluluk alacağı/verilecek bir takımda oynaması onun için daha iyi olurdu.
2 entry daha